Kas just kõigi intsidentide taga on Ukrainas toodetud UJ-22, pole muidugi teada, kuid just see mehitamata lennuk on üks võimekamaid ja uusimaid Ukraina kaitsejõudude droone, mis on nüüd tõusnud tähelepanu keskmesse, kuna avaldatud pildid rusudest Moskva lähedal viitavad just sellele lennukisarnasele masinale.
Piltidelt on Ukrjeti toodang üsna selgelt äratuntav:
Ukrjeti droon UJ-22 on maa pealt nagu arvutimängus juhtkangiga juhitav kuni 100 kilomeetri kauguselt, kuid iseseisvalt suudab see sihtmärgini lennata kuni 800 km kaugusele. Maksimaalne kiirus on kuni 160 km/h, lennukõrgus kuus kilomeetrit ning lennuaeg kuni seitse tundi. Mootori kohta pole detailsemat infot avaldatud, kuid teada on, et kasutatakse «traditsioonilist» propellerlennuki mootorit, mis veab ninaosas ringi kolme labaga tiivikut.
Droon saab pärast transpordikastist välja võtmist stardivalmis umbes kümne minutiga. Seda käitab kuni neli inimest.
Pardale saab võtta kuni 20 kg laadungit: lõhkelaengut või luureaparatuuri. Seega pole see teab mis suure purustusjõuga pomm, vaid täppisrelv, mida sihitakse hinnalistele, kuid kergesti vigastatavatele sihtmärkidele. Need võivad olla näiteks maapealsed suured lennukid, rafineerimistehased, gaasijaamad ja kütusehoidlad. Plahvatus tekitab maapinnale umbes 1,5 meetri sügavuse kraatri. Twitteris avaldatud piltidel pole Moskva lähistele jõudnud drooni rusudel siiski näha mingit kaasasolevat lõhkelaengut või miine, mida lennuk suudab samuti etteantud kohas kaugjuhitavalt alla poetada. Miinide täpsus 700 meetri kõrguselt visates on ligi kümme meetrit.
Pardal asub 64 MP sensoriga digikaamera, mille pilti saab operaatorile edastada kahel ultralühilaineala sagedusel. Stardiks on vaja ligi 100 meetri pikkust lennurada, kuid Ukraina sõda on näidanud, et piisab ka 50–60 meetrist. Lennumasin suudab pärast missiooni ise maanduda.