P, 26.03.2023

HK Unicorn Squad suurendab tüdrukute huvi tehhnika vastu

teadus.postimees.ee
HK Unicorn Squad suurendab tüdrukute huvi tehhnika vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
HK Unicorn Squad. Keskel Taavi Kotka.
HK Unicorn Squad. Keskel Taavi Kotka. Foto: Eero Vabamägi

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledžis alustab teisipäeval taas tüdrukute tehnoloogiaklubi Unicorn Squad, mille eesmärk on suurendada praktiliste ja põnevate ülesannete abil tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu.

HK Unicorn Squad on mõeldud tüdrukutele vanuses 8-14 ning kursuse juhendajad on Virumaa kolledži õppejõud Maarika Virkunen ja Monika Janis, teatas TalTech-i Virumaa kolledži pressiesindaja esmaspäeval.

Juba teist korda toimuvas tehnoloogiaklubis on ülesanded jaotatud viide kategooriasse: füüsika, elekter/elektroonika, droonid/robootika/programmeerimine, keskkond ja audio/visuaal. Osalejad saavad ehitada ise õhukahuri ja vooluringi, et panna tööle LED-lamp või hoopis roboteid programmeerida. Ülesannetes nimekiri on pikk.

«HK Unicorn Squad on üleriigiline projekt, et innustada ja julgustada tüdrukuid üle Eesti tegelema robootika ja tehnoloogiaga. Lisaks ägedatele tegevustele Virumaa kolledžis on võimalik osaleda ka suvises ühislaagris, kus saab kohtuda teiste osalejatega üle Eesti,» ütles Virumaa kolledži teadus- ja tehnikakooli juht Küllike Kullerkupp.

Eestis ja ka paljudes teistes riikides on naiste esindatus IKT valdkonna erialadel endiselt üsna madal. Tehnoloogilise võimekuse poolest tuntud Eestis on Eurostati andmete kohaselt kõigest kuni 22 protsenti IKT valdkonna spetsialistdest naised. Sama muster on esineb ka tehnikavaldkonna huviringides, näiteks robootikas, kus kümne poisi kohta grupis on keskmiselt 1-2 tüdrukut.

Märksõnad
Tagasi üles