L, 10.06.2023

23 000 dollarit – just nii palju maksavad mängud, mis nädala pärast igaveseks kaovad

Sten Kohlmann
, ajakirjanik-toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: pexels.com

Ajastul, mil aina suurem osa meie tarbitavast sisust on digitaalne, muutub selle talletamine ajaloo tarbeks aina keerulisemaks ning muidugi ka kallimaks. Suurepäraseks näiteks on kahe konsooli veebipoed, mis vaid loetud päevade pärast igaveseks sulguvad.

Jaapani mänguarendaja Nintendo teatas mullu, et kavatseb kinni panna oma eelmise põlvkonna mängumasinate (Wii U ja 3DS) poed. See tähendab aga, et mängijad kaotavad igaveseks ligipääsu enamale kui 1000 videomängule. Viimane päev, mil kõnealuseid teoseid soetada saab, on käesoleva aasta 27. märts.

Populaarne YouTube’i sisulooja Jirard «The Completionist» Khalil otsustas, et enne selle kuupäeva kukkumist peab ta kõnealused poed tühjaks ostma. Protsess oli pikk ja vaevaline.

Täpsemalt kulutas ta 22 791 dollarit, et osta digitaalsel kujul 866 Wii U mängu ning 1547 3DS-i mängu. Mahu mõttes nõudsid Wii U mängud kokku üle 1,2 terabaidi ruumi, 3DS-i mängud aga «kõigest» 256 gigabaiti. 

Kõik konsoolid ja andmekandjad, millele mängud on talletatud, annetatakse mittetulundusühingule Video Game History Foundation, mille eesmärgiks talletada videomängude ajalugu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles