P, 4.06.2023

Teisipäevast sõidavad taas ringi Google Street View autod

BNS
Facebook Twitter
Comments
Google Maps auto
Google Maps auto Foto: Konstantin Sednev

Teisipäevast hakkavad üle Eesti sõitma Google Street View kaameratega varustatud autod, et värskendada Google Mapsi pildipanka Eesti linnadest, tänavatest ja maanteedest.

Kevad- ja suvekuude jooksul saab autosid näha Tallinnas, Tartus, Valgas, Pärnus, Võrus, Viljandis, Tartus, Põlvas ja Narvas, Kuressaares ja Haapsalus.

Google’i tänavavaatega saab liikuda ringi enamikus Eesti linnades, tutvuda nii arhitektuuri- ja kultuurimälestiste kui ka looduslike vaatamisväärsustega. Kuna taristu areneb pidevalt ja linnad ning teed muutuvad, värskendab Google oma 360-kraadiseid pilte regulaarselt.

Lisaks tänavatele ja autoteedele on Google jäädvustanud üle Eesti ka jalakäijatele mõeldud alasid ja autoga ligipääsmatuid kohti. Näiteks saab Google Mapsis käia mööda 10 kilomeetri pikkust jäärada Rohukülast Vormsisse, jalutada Tallinna Raekoja platsil, kõndida mööda pankrannikut Pakri pangal, avastada Alatskivi lossi või Haapsalu linnust.

Enne avaldamist pildid eritöödeldakse, hägustatakse inimeste näod ja autode numbrimärgid nii, et neid poleks võimalik tuvastada.

Google’i autod hakkavad üle Eesti sõitma alates teisipäevast. Kuna piltide puhul on esmatähtis selge ilm, päikese kõrgus ja piisava valguse olemasolu, et objektid piltidel jääksid selged ning et hoonetele ei jääks varje, siis võivad autod pilte teha kuni septembrini.

Google Mapsi tänavavaaterakenduses Street View on üle 220 miljardi tänavavaate pildi üle 100 riigist. Esimesed Street View pildid tehti 2007. aastal Ameerika Ühendriikides ning Eesti tänavapilt salvestati Google Street View tarbeks esimest korda 2011. aastal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles