P, 28.05.2023

Võõrkeeled õppimata selgeks: tehisintellekt oskab sinu häälega teistes keeltes rääkida

Kuula ka helinäiteid!
tehnika.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments 2
Lähitulevikus saaksid kaks inimest laua ääres üksteisega loomulikult lobiseda, kuigi vestlejad ei oska üksteise keelt - nutitelefonides olev kõnesüntesaator võib kõneleja hääle tõlkida teise keelde ja esitada sama hääletooni ning isegi samade emotsioonidega. Pilt on illustreeriv.
Lähitulevikus saaksid kaks inimest laua ääres üksteisega loomulikult lobiseda, kuigi vestlejad ei oska üksteise keelt - nutitelefonides olev kõnesüntesaator võib kõneleja hääle tõlkida teise keelde ja esitada sama hääletooni ning isegi samade emotsioonidega. Pilt on illustreeriv. Foto: Mircea / Pixabay

Microsoft, mis teatavasti on investeerinud miljardeid idufirma OpenAI keelemudelisse ChatGPT, tuli äsja välja oma tehisintellekti VALL-E uue mudeliga, millel on selgeks õpitud uus omadus: väga lühikese helinäite põhjal inimese enda hääletooniga mistahes teises keeles rääkimine.

Häälenäiteks piisab üsna vähesest, vaid 4–10-sekundilisest heliklipist, mille põhjal võib sünteeshääl hakata tõlkima inimese räägitud juttu teise keelde ja esitama seda, justkui oskaks rääkija võõrkeeli.

Microsoft pole siiski päris esimene selline tõlkehääle kloonija, kuid VALL-E on ilmselt neist kõige edasiarenenum, kuna sellele piisab vaid sekunditest helinäidetest, et õppida ära võõra inimese hääletoon, mida jäljendada.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles