P, 28.05.2023

IT-naiste värbamisüritus WomenHack tuleb järgmisel nädalal Tallinna

tehnika.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments 1
WomenHackil osalevad kutsetega ja kontrollitud naiskandidaadid. Pilt on illustratiivne.
WomenHackil osalevad kutsetega ja kontrollitud naiskandidaadid. Pilt on illustratiivne. Foto: Pixabay

Teisipäeval, 28. märtsil toimub Tallinnas rahvusvaheline värbamisüritus WomenHack, mille korraldaja on juba aastast 2016 tegelenud naiste esindatuse suurendamisega ITs. USAst Räniorust pärit liikumine viib kokku tehnoloogiaettevõtted ja naised, et vähendada soolist ebavõrdsust ja näidata, et segameeskonnad on kõige tulemuslikumad.

WomenHacki üritused, mida seni on maailmas juba toimunud üle 800 kokku 150 linnas, algavad mitmekesisuse kõnelustega, millele järgnevad viieminutilised kiirintervjuud, et hoida kaasahaaravat ja lõbusat meeleolu. Ettevõtmise eesmärk on luua näost näkku kohtumisi ja otsesuhtlust naistest tehnoloogiaspetsialistide ja ettevõtete vahel. 

«Tallinna üritusele on juba registreeritud üle 40 osaleja,» rääkis ürituse eestvedaja Lisa Hudson. «Oleme siinsest kogukonnast välja valinud mõned parimad naistarkvaraarendajad, UX/UI disainerid ja tootejuhid.»

Tallinna WomenHack on ainult kutsetega kandidaatidele, kõigil osalejatel on töökogemus ja kontrollitud taust. Üritus edendab soolist võrdõiguslikkust ja kaasatust töökohal ning kõik selle põhimõtte toetajad on oodatud osalema. Värbamise ja vahendamise eest eraldi tasu ei võeta, kuid ettevõtetel on vaja maksta ühekordne piletitasu.

WomenHack asutati 2016. aastal Silicon Valley südames, liikumise missioon on edendada juurdepääsu ja läbipaistvust töökohtadele WomenHacki ürituste, virtuaalse kogukonna ja vastava kontaktiplatvormi kaudu.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles