Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2012/03/14/1012334t1h06bc.jpg)
Volkswagen on lõpuks liitumas elektriautode turuga, tuues peagi turule elektriversiooni järgmise põlvkonna Golf luukpärast.
Elektrimootoriga varustatud Golf jõuab Volkswagen of America juhi Jonathan Browningu sõnul USA-s müügile järgmisel aastal, Euroopasse on masinat oodata mõned kuud hiljem, vahendab whatcar.ee.
Kuigi Browning ei avaldanud detaile võimalikust jõuallikast, kasutatakse suure tõenäosusega 2010. aastal Golf Blue-E-Motion ideeautol esitletud mootorit. See arendab 114 hobujõudu ning on varustatud 26 kWh akudega, kontsepti läbisõiduks lubati tookord 150 kilomeetrit.
Paigalt saavutab elektri-Golf sajakilomeetrise tunnikiiruse 11,8 sekundiga, tippkiirus on piiratud 135 kilomeetriga tunnis.