P, 4.06.2023

Sony tõi suunamudijatele välja uue videoblogimise kaamera

tehnika.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Uus kaamera aitab videoblogijatel filmida erinevates valgusoludes eredast päikesevalgusest hämara õhtuni.
Uus kaamera aitab videoblogijatel filmida erinevates valgusoludes eredast päikesevalgusest hämara õhtuni. Foto: Sony

Sony tõmbas katte uuelt vahetatava objektiiviga vlogimiskaameralt ZV-E1, millel on suur 35 mm täiskaader-pildisensor. Sony vlogikaamerate ehk videoblogimise kaamerate tippmudel tuleb Sony E-Mount kinnitusega, täiustatud pilditehnoloogia, kinokvaliteedilise videopildi, vähese müra ning kõrge valgustundlikkusega.

Uut mudelit saab kasutada kõigi E-mount kinnitusega objektiividega, sealhulgas G Master seeria objektiividega, millel on hea eraldusvõime ja profitasemel bokeh efekt.

Maailma kompaktseim ja kergeim kaamerakere aitab sisuloojatel liikvel olles filmida ning oma sisu lihtsasti järeltöödelda.

ZV-E1 peamised omadused on maailma väikseim ja kergeim kaamerakere täiskaader-sensori ning vahetatava objektiiviga vlogikaamerate kategoorias, tagantvalgustusega CMOS Exmor R sensor, millel on kõrge tundlikkusega 15-stopiline ulatus, BIONZ XR pilditöötlusmootor, tehisintellekti põhine reaalajas tuvastav autofookus ja liikumise reaalajas jälgimine, 4K 60p ja kuni 4K 120p videokvaliteet, viieteljeline optiline keresisene pildistabilisaator, tehisintellektipõhine automaatne kadreerimine, S-Gamut3.Cine/S-Log3 ja S-Gamut3/S-Log3, hingamise kompenseerimine, spetsiaalne tooteesitluse režiim, Bokeh lüliti, intelligentne suunatav mikrofon, muudetava nurgaga puutetundlik LCD-ekraanning nutitelefoniga ühenduvus.

Uus ​BIONZ XR pilditöötlusmootor on kuni kaheksa korda võimsam, kui varasem põlvkond, suurendades pilditundlikkust, gradatsiooni- ja värviedastust, on madala müratasemega ja pildisensori väljastatud suurt andmemahtu saab töödelda reaalajas isegi 4K video filmimisel 120 kaadrit sekundis. BIONZ XR protsessor aitab oluliselt kaasa ka autofookuse kiiruse ja täpsuse parandamisele.

Foto: Sony

Täiendatud ja XAVC S-formaati kasutades saab kasutada kuni kümnekordses aegluubis Full HD resolutsiooniga 240 kaadrit sekundis näiteks spordisündmuste salvestamiseks.

Rohkem kui 15-stopiline ulatus lubab jäädvustada loomulikke kaadreid keerulistes valgustingimustes, kaotamata seejuures varjus olevaid detaile.

Standardne ISO-ulatus jääb nii fotode kui ka filmide puhul vahemikku 80 kuni 102400. Fotode puhul on laiendatud vahemik 40 kuni 409600 ja filmide puhul 80 kuni 409600.

Filmirežissööri võimalused

ZV-E1 suudab luua sisu Cinematic Vlog režiimis, mis on intuitiivne viis luua stseene, mis näevad välja nagu mängufilmid. Valides sobiva välimuse (Look) ja meeleolu (Mood), saab luua mängufilmilaadset sisu.

Cinematic Vlog režiimis saab muuta kaht põhilist seadistust: Looks, mis pakub loomulikke keskmisi toone, lisaks pehmeid värve ja sujuvat helendust, mis on filmiliku välimuse loomisel olulised ja rõhutavad nahatooni ning Moods, mis rõhutab konkreetseid värve ja autofookuse ülemineku kiirust ehk seda, kui kiiresti autofookus subjektide vahel ümber lülitub.

Üldist filmilikku tunnet tugevdavad 24 k/s filmilik kaadrisagedus ja Cinemascope laiformaadi küljesuhe (2,35:1) koos mustade ribadega pildi kohal ja all.

Tõeliselt filmiliku välimuse saavutamiseks on ZV-E1 varustatud S-Cinetone´iga, mis põhineb Sony Cinema Line´i tehnoloogial ja loob filmikvaliteedi saavutamiseks loomulikud keskmised toonid, mis on olulised naturaalse nahavärvi näitamiseks.

Tehisintellekt juhib fotode ja videote tegemist

Reaalajas inimesi kaadris tuvastav autofookus sisaldab uue tehisintellektiga protsessorit, mis kasutab vormiandmeid, et täpselt tuvastada liikumist. Inimese poosi hindamise tehnoloogia kasutab õpitud inimvorme ja kehahoiakuid, et tuvastada suure täpsusega mitte ainult silmi, vaid ka keha ja pea asendit, mis lubab lukustada ja jälgida kaamerast eemale vaatavat isikut. Tehisintellekti protsessor suudab ka eristada mitut erineva kehahoiakuga inimest ning üksikute nägude tuvastamist on samuti täiustatud, et jälgimise usaldusväärsus oleks tagatud ka keerulistes olukordades.

Lisaks inimestele ja loomadel saab nüüd jälgida ka linde, putukaid, autosid, ronge ja lennukeid.

Foto: Sony

Veel üks uus ZV-E1 funktsioon on tehisintellektipõhine automaatne kadreerimine, mis sobib hästi intervjuude, muusikaesituste, toiduvalmistamise ja paljude muude stseenide salvestamiseks. Kasutades tehisintellektiga subjektituvastustehnoloogiat, kärbib automaatne kadreerimine kaadrit nii, et filmimisel hoitakse jälgitav inimene või muu objekt silmapaistvas asendis. Isegi kaamerat liigutamata kohandatakse kaadrit pidevalt, et jälgida sujuvalt filmitavat, mis on eriti kasulik üksi filmides. Jälgitavat saab hõlpsasti valida kaamera puutetundlikult ekraanilt või nutitelefonist Creator's rakendusest.

ZV-E1-l on olemas ka kaadristabilisaator, mis hoiab automaatselt filmitava positsiooni kaadris. Täiustatud subjektituvastustehnoloogia töötab koos kaamera aktiivse režiimi pildistabilisaatoriga, et hoida stabiilsust isegi käest filmides.

Sujuv suum

ZV-E1 käepideme ülaosas asuv suumihoob ei kontrolli mitte ainult ühilduvaid võimendusega suumobjektiive, vaid lubab Clear Image Zoomi kasutada ka võimenduseta suum- ja põhiobjektiividel. See vähendab vajadust paljude erinevate objektiivide järele.

Heli kolme kapsliga

ZV-E1 on varustatud kolme kapsliga mikrofoniga, mis töötab muudetava suunaga. See võimaldab selget helisalvestust kõikides tingimustes. Samuti on kaameral tuulekaitse, mis vähendab tuulistes välioludes müra. Automaatne, eesmine, kõikides suundades ja tagumine suunatavus on saadaval, et sobida erinevatesse keskkondadesse ning muudab automaatselt suunaga ka näotuvastust, et kasutajad saavad hõlpsasti heli ja videot salvestada.

Kompaktne ja kerge, parim liikuvaks filmimiseks

Hinnad ja saadavus

Uus Sony ZV-E1 on saadaval maist Sony edasimüüjate juures jaemüügihinnaga 2700 eurot.

Kaamera on tolmu- ja niiskuskindel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles