Kui tundub, et uue ostu näol on tegu piisavalt usaldusväärse seadmega, et see võrku lubada, tasuks aga taas end hetk tagasi hoida ja küsida, mis võrguga uus seade liidetakse. Ideaalis tasuks tagada, et seade ühendatakse eraldi võrku, mis on loodud tundmatumate osapoolte jaoks – kodus on selleks nutividinad, kontoris külaliskasutajad, seadmed ja kõik muu liiklus, mis pole oma töötajate oma.
Mida paremini on erinevad võrgud teineteisest lahutatud, seda madalamale on võimalik viia ka riskid. Isegi kui tuleb välja, et mõni seadmetest tegeleb salaja spioonitööga, on selle kahju tugevalt piiratud – eraldi vidinate jaoks loodud võrgus liigub vaid nende enda liiklus ning neil pole võimalik ligi pääseda põhivõrgule, mille kaudu töötajad ettevõtte teenustesse logivad või kasutaja kodukeskkonnas Facebooki sirvib.
Mida kihilisemaks asjad muuta, seda lihtsam on potentsiaalsed pahalased vaos hoida.
Kas tahad, et keegi teaks, mitu tassi päevas jood?
Kõige eelneva kõrval tasub endalt ka küsida, mida mõne seadme internetti ühendamisel päriselt võidad. Küberturvalisus on alati mugavuse ja ohutuse vahel laveerimine ning kuigi mõni seade võib veebiga ühendatud olles elu protsendi võrra mugavamaks teha, siis kas see on väärt potentsiaalset turvariski?
On ilmselge, et võrgupõhine turvakaamera sai ostetud ideega see ka päriselt internetiga ühendada, kuid mida aeg edasi, seda enam leiab ühendusvõimalusi ka seadmetelt, kus veebimaailmaga liidestatud olemine on teisejärguline funktsioon.