Kuidas selgub, kes pääsevad «CS:GO» kõige olulisemale turniirile?

Steven Tiirik

Praegu mängitakse erinevates paikades üle maailma kvalifikatsiooniturniire, et pääseda «CS:GO» kõige olulisemale turniirile ehk Majorile, mille finaal leiab sellel aastal aset Pariisis.

BLAST.tv poolt korraldatud suurturniir saab ise alguse alles mais, kuid juba praegu toimuvad nelja erinevasse gruppi jaotatud meeskondade vahel heitlused. Kuidas aga toimib kogu turniiri ülesehitus ja kuidas selguvad edasipääsejad?

Majori põhiturniirile pääseb kokku mängima 24 võistkonda: 17 Euroopast, 5 Ameerikast ja kaks Aasiast. Igas regioonis toimuvad eraldi turniirid.

Turniiri favoriidiks peetakse eestlast Robin «ropz» Kooli ja tema võistkonda FaZe Clan Foto: MICHAL KONKOL

Aasia RMR-turniiril osaleb kaheksa tiimi ja kõik mängud mängitakse play-off formaadis. Edasipääsejad liiguvad põhiturniiri grupifaasi. Ameerika kvalifikatsioonil osaleb aga 16 meeskonda, kellest neli pääsevad põhiturniiri grupifaasi ja RMR-i võitja läheb legendide faasi ehk otse Majori veerandfinaalidesse.

Euroopast osaleb RMR-turniiril kokku 32 meeskonda, seega on Euroopa jagatud kaheks. Mõlemast grupist pääsevad edasi pooled. RMR-turniiridel mängib iga meeskond maksimaalselt viis mängu, kuni saavutatakse kas kolm võitu või kolm kaotust, sellest sõltub ka edasipääsemine.

Meeskonnad, kes suudavad grupi 3-0 võita, liiguvad otse Majori veerandfinaalidesse. Meeskondade vastased on alati grupis nendega sama skoori hoidvad meeskonnad, et mängud oleksid maksimaalselt pingelised.

RMR-turniiridel mängitakse kõik mängud ühest parim (best-of-one) formaadis, välja arvatud otsustavad mängud, kus mängitakse kuni kolm kaarti. Samasugust süsteemi kasutatakse ka Majori põhiturniiri alagrupis.

Kõikidele e-spordi mängudele saad panustada OlyBet e-sport keskkonnas. Uutele liitujatele 30 eurot raha tagasi garantii!