Kuigi ChaosGPT-l valmis ründeplaan, mis sisaldas Internetist vajaliku info otsimist, failide lugemise/kirjutamise toiminguid, suhtlemist teiste GPT agentidega ja koodi täitmist, ei õnnestunud sellel teha suuri läbimurdeid inimkonna hävitamiseks. Siiamaani on Tsar Bombaga ehk võimsaima tuumapommiga ähvardamine siiski üsna naeruväärne lahendus, kirjutab IFLS.
Nõukogude Liidu kasutatud eksperimentaalset tuumapommi nimelt pole olemas ja seda pole plaanitud uuesti tootma hakata, või kui just ei tea tehisintellekt midagi sellist, mis pole avalikest allikatest kättesaadav. Taoline mega-tuumapomm tuleks kuskil ehitada või tuleks olemasolevatele väiksematele tuumarelvadele kuidagi ligi pääseda.
ChaosGPT proovis selleks teha abitu katse leida Twitteri kaudu sobivaid inimesi, keda ära osta, lubades seni täpsustamata hüvesid, kui tehisintellekt lõpuks võimule pääseb.
ChaosGPT erinevus tavalisest ChatGPTst on selles, et ChaosGPT puhul on vastupidiselt üldkasutatavale keelemudelile tsensuurita lubatud kõik destruktiivne ja hävituslik, sellel keelemudelil on lubatud põhjustada ettearvamatuid ja kaootilisi väljundeid, mis on algoritmis lausa soositud.
Nii näiteks võib ChaosGPT käivitada tegevusi, mida kasutaja ei pruugi oma süütu küsimusega üldse soovida. Kui inimene palub tehisintellekti keelemudelil luuletuse kirjutada, võib see hoopis tema pangakontole sisse häkkida või käivitada küberrünnaku tuumaelektrijaamale, kirjutab Datacomy.
Praegu aga on kaost tekitav tehisintellekt otsimas inimesi, kelle abil kuidagi maailmalõpule lähemale jõuda kasvõi tuumarelvadele ligi pääsedes ning üritab võimalikult paljusid enda Twitteri konto jälgijaks meelitada. ChaosGPT räägib samal ajal inimestele avatud kaartidega, et kogu kampaania eesmärgiks on lõpuks inimkond täielikult hävitada.