«CS:GO» Rio suurturniiril on sõelal kuus tiimi. Kes võtab võidu?

Steven Tiirik
Pikalt puhanud Ukraina legendaarne mängumees Oleksandr «s1mple» Kostyliev siirdus laenulepingu alusel Falconsi meeskonda Foto: MICHAL KONKOL

Brasiilia «CS:GO» turniir IEM Rio 2023 on jõudnud veerandfinaalideni. Turniiri formaat näeb ette, et alagruppidest pääsevad edasi mõlema grupi finalistid ja kaotajate ringi võitja.

A-alagrupist pääsesid edasi NaVi, BIG ja Heroic. B-alagrupis olid kõige tugevamad Cloud9, FURIA ning viimasena pääses edasi FaZe’i välja saatnud Vitality.

Siiamaani vast kõige paremat minekut näitab Ukraina tiim NaVi. Maailma parima mängija s1mple’i ja meeskonna kapteni electroNicu koostöö sujub ideaalselt. Seni pole turniiril kaotatud mitte ühtegi kaarti.

B-alagrupi kaotajate ringi finaalis võidutses Vitality, kes võitis kaotajate ringi finaalis 2-1 seisuga Euroopa segatiimi OG. Muuseas võitis Vitality kaotajate ringi finaalis sama meeskonda, kes neid alagrupi esimeses mängus kaotajate ringi saatis.

NaVi ja Cloud9 on alagrupi võitjatena juba koha poolfinaalis taganud.

Cloud9 ootab vastast BIG-i ja Vitality vahelisest mängust, mille favoriit on kindlasti Vitality. NaVi vastane poolfinaalis on kas Heroic või FURIA. Tegu saab kindlasti olema äärmiselt põneva kohtumisega, sest kodupubliku ees mängiv FURIA võib olla ülimalt ohtlik.

Veerandfinaalid mängitakse maha publiku ees Jeunesse Arenal. Samal areenil peeti maha ka mullune IEM Rio Major 2022.

Veerandfinaalidega hakatakse pihta reedel algusega 18:00.

Kõikidele e-spordi mängudele saad panustada OlyBet e-sport keskkonnas. Uutele liitujatele 30 eurot raha tagasi garantii