IEM RIO 2023 poolfinaalid pakkusid palju üllatusi

Steven Tiirik
IEM RIO 2023 kaotajate ringi poolfinaalis kohtus FaZe Clan võistkonnaga Vitality Foto: Kuvatõmmis Twitterist

Hetkel kõige suurem käimasolev «CS:GO» turniir IEM Rio 2023 on jõudmas lõpule. Laupäeval mängiti turniiri poolfinaalid.

Esimesena kohtusid staaridest pungil meeskonnad Cloud9 ja Vitality. Kaartideks Inferno, Vertigo ja Overpass.

Esimese kaardi suutis väga tugevalt, 16-9 seisuga, võita Cloud9. Teises kaardis oleks justkui eeldanud, et Cloud9 tunneb ennast mugavalt, Vertigo on nende üks põhilisemaid kaarte, aga siiski võidutses pingelises mängus Vitality, kes võitis kaardi lisaajal, seisuga 19-16.

Otsustavas kaardis ei jätnud aga Vitality vastastele praktiliselt üldse lootust. Overpassi CT-poolel alustanud Vitality juhtis mängu poolajal juba 12-3. Teisel poolajal Cloud9 küll elavnes, aga Vitality vajas siis juba vaid nelja raundi ja lõpptulemuseks jäi 16-9. Finaali pääseb Vitality. Mängijatest jäi kõige paremini silma hiljuti maailma paremuselt teiseks mängijaks valitud ZywOo.

Teises poolfinaalis kohtusid aga eelmise ja üle-eelmise Majori hõbemedalistid Heroic ja NaVi.

Kuigi kohtumise favoriit oli pigem NaVi, suutis Heroic nad 2-0 seisuga kindlalt välja lüüa. Kui esimene, Heroicu poolt valitud Overpass, oli väga tasavägine, mäng lõppes seisuga 25-22, siis teises mängus oli juba tunda tugevat Heroicu domineerimist. NaVi valitud Ancient lõppes Taani meeskonna 16-9 võiduga.

Seega on tänavuse IEM Rio 2023 finalistid Euroopa segatiim Vitality ja Taani meeskond Heroic. Finaal toimub juba täna, algusega 20:00.

Kõikidele e-spordi mängudele saad panustada OlyBet e-sport keskkonnas. Uutele liitujatele 30 eurot raha tagasi garantii