Google Play rakendustepoest avastati 38 erinevat Minecrafti jäljendavat äppi, mis on nakatatud pahavaraga. Muus osas töötavad need kloonid enamasti nagu tavalised mängud ikka, kuid toovad kaasa ebameeldiva reklaamvara, mis vallutab nutitelefoni.
Mängu Minecraft pahavaraga kloone on telefonidesse laetud juba 35 miljonit korda
Androidiga telefonide reklaamvara «HiddenAds» laadib taustal vargsi reklaame, et teenida oma operaatoritele tulu.
Reklaame näitava pahavaraga nakatunud Minecrafti kloone on alla laetud juba 35 miljonit korda, kirjutab Bleeping Computer. Selle mängu mängijad on ka kõige haavatavamad, selgus hiljutisest uuringust ning just sellepärast tahetakse Minecrafti kogemuse kaudu sokutada selle mängu kergeusklike ja enamasti väga noorte mängijate seadmetesse erinevat pahavara.
Paljud ei märkagi, et kasutavad nakatunud äppi, kuna reklaamidega ollakse harjunud ja kui need igal pool tüütult lahti hüppavad, siis harjutakse sellega samuti. Minecrafti kloonides kasutatav «HiddenAds» põhjustab aga paljude reklaamide laadimise ja näitamisega telefoni ülekuumenemise, võrguliikluse suurenemise ning aku kiire tühjenemise.
Pahavara avastasid McaFee küberturbeeksperdid ja see sisaldub erinevate nimedega mängudes, mille ülesehitus on väga sarnane Minecraftile: tuleb ehitada plokkidest maailma ja suhelda teiste tegelastega. Kui Google Playst otsiti märgusõnaga «Minecraft», siis tulid tavaliselt need libamängud kergesti esile, pakkudes tasuta mängimise võimalust. Kui selline mäng on telefoni laetud, tuleks see kohe maha võtta ja seade mõne pahavara eemaldajaga üle käia.
McAfee avaldas oma kodulehel ka avastatud reklaamvaraga mängude nimekirja ja kaardi, millistest riikidest on nakatunud mänge alla laetud. Sellel kaardil on ära märgitud ka Eesti.
Minecraft on 140 miljoni igakuise aktiivse mängijaga populaarne liivakastimäng, mida paljud mängude väljaandjad on püüdnud jäljendada.