Google hakkab toetama tehisintellekti abil tervishoidu arendavaid idufirmasid

tehnika.postimees.ee
Copy
Google'i Bay View linnak Californias
Google'i Bay View linnak Californias Foto: Noah Berger

Google käivitab Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas uue idufirmadele mõeldud programmi, mis toetab tehisintellekti abil tervishoiu edendamist.

Juba praegu kasutavad ettevõtted pakiliste tervise- ja heaoluprobleemide lahendamiseks tehisintellekti, alustades sellest, et arstidele tuge pakkuda ja haigusi varem tuvastada, ning lõpetades meditsiiniliste uuringute protsesside kiirendamisega.

Google käivitab nüüdsest spetsiaalse programmi «Google for Startups Growth Academy: AI for Health» selleks, et just idufirmade abil tervisetehnoloogia pikaajalist võimekust ohutult ellu viia ja arendada.

See on Google’i kasvuakadeemia sarja esimene hübriidprogramm, mille eesmärk on teha idufirmadele tehisintellekti abil innovatsioon ja ühiskondlike probleemide lahendamine võimalikult lihtsaks.

Sarnaselt Google’i küberturvalisuse kasvuakadeemiaga «Growth Academy: Cybersecurity» osalevad valik idufaasi ja A-seeria idufirmasid kolme kuu jooksul töötubades ning teevad tihedat koostööd Google'i ja valdkonna ekspertidega.

Akadeemia aitab ettevõtet kasvatada, kogemusi jagada ja kujundada tervise- ja heaoluvaldkonnas tehisintellekti-põhiste lahenduste vastutustundlikku arendamist. Programmi lõppedes saavad osalenud idufirmad Google for Startupsi vilistlasvõrgustiku liikmena pikaajalist Google´i mentorlust ja tuge.

Tehisintellekti ja tervise kasvuakadeemia «Growth Academy: AI for Health» ja «Med-PaLM 2» on osa Google’i uuemast arengusuunast, mille eesmärk on uurida tehisintellekti tervishoiu otstarbel ja arendada selle tõhusust, õiglust, abivalmidust ja ohutust. Google’i programm «Google for Startups» on teinud üle kümne aasta koostööd ettevõtjatega, kes leiavad tehnoloogia abil ühiskonna probleemidele lahendusi. Nüüd on fookusse võetud koostöö selle nimel, et panna inimese loodud tehisintellekti eelised tööle tervishoius ja meditsiinis.

Programmi kandideerimine kestab 10. juulini.

Tagasi üles