K, 27.09.2023

Hüvasti, Venemaa – Nintendo sinuga enam asju ei aja!

Sten Kohlmann
, ajakirjanik-toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Nintendo

Venemaa sissetung Ukrainasse mullu talvel tõi agressorile kaasa hulgaliselt tagajärgi erinevate sanktsioonide näol. Seda muidugi ka mängutööstuses. 

Nüüd on järg jõudnud (taaskord) Nintendo kätte. Nimelt teatas legendaarne arendaja-väljaandja, et sulgeb kohalike jaoks eShopi. 

Tegemist on Nintendo konsoolide tarbeks mõeldud poega, kus kasutajad saavad osta digitaalseid mänge ja/või neid koodide vastu lunastada. Nüüd on aga Nintendo selle võimaluse venelaste jaoks lõplikult kinni keeranud.

«Majanduslike väljavaadete tõttu otsustas Nintendo Euroopa oma Venemaa tütarettevõtte tegevuse lõpetada,» teatas Nintendo.

Täielikult kohalik eShop aga ei kao.«Kohustuse tõttu oma klientide ees Venemaa turul, on Nintendo eShopi venekeelne versioon seatud pakkuma piiratud teenust.» See tähendab, et venelased saavad uuesti alla laadida varem ostetud digitaalset sisu.

Mullu lõpetas Nintendo oma riist- ja tarkvara tarnimise Venemaale. Kohaliku haru haldaja aga jätkas konsoolide-mängude müüki, hankides kaupa läbi teiste osapoolte.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles