K, 4.10.2023

Eestist pärit idufirma Respiray kantav õhupuhasti jõudis nüüd ka Eestis müügile

tehnika.postimees.ee
Facebook
Comments
Karl Gustav Annus ja Indrek Neivelt kannavad Respiray uut toodet - kaelas kantavat õhupuhastit allergikutele.
Karl Gustav Annus ja Indrek Neivelt kannavad Respiray uut toodet - kaelas kantavat õhupuhastit allergikutele. Foto: Respiray

Aasta alguses Indiegogo platvormil üle 50 tuhande euro kaasanud Eesti tervisetehnoloogia ettevõtte Respiray kaelas kantavat allergiavastast seadet on tänaseks müüdud juba 37 riiki üle maailma. Kolme kuuga on eestlaste loodud seade tõestanud end tõhusa ravimivaba lahendusena kevadise pollinoosi ehk õietolmuallergia vastu, mille tipphooaeg on praegu käes.

Kui siiani sai Respiray allergiavastast seadet soetada Ameerika Ühendriikides Amazonist ja Indiegogo platvormi kaudu, siis nüüdsest on see müügil ka Eestis Viru Keskuse ja Kristiine apteekides ning Apotheka e-poes.

Respiray Wear A+ tekitab puhta õhu pilve kasutaja nina- ja suupiirkonna ette, takistades allergeenide sattumist hingamisteedesse.

Respiray tegevjuhi Karl Gustav Annuse sõnul on nad tooteid müünud 37 riiki üle maailma, peamine sihtturg on seni olnud USA: «Seade sobib kõigile, kelle jaoks pole allergiavastased ravimid piisavad, kes ei saa mingil põhjusel suukaudseid ravimeid manustada või soovivad vältida kõrvaltoimeid, mis nendega kaasnevad nagu näiteks väsimust, peavalu ja -pööritust või isegi krampe,» ütles Annus.

Eestlaste loodud uuele allergiavastasele seadmele on andnud sertifikaadi Euroopa allergiauuringute keskus ECARF. Saksamaal tehtud kliinilised katsed näitasid, et see on vähemalt sama efektiivne kui mitte efektiivsem ülejäänud turul olevatest allergiavastastest lahendustest. Seade pälvis sel aastal ka Eesti Allergialiidu tunnustuse.

«Tänu uudsele tehnoloogiale saame tõsta hüppeliselt nende inimeste elukvaliteeti, kes on respiratoorsete ehk õhu kaudu levivate allergeenide, sh tolmulestade, lemmikloomade kõõmas sisalduvate valkude ja ka kevadise õietolmu suhtes tundlikud,» kinnitas Annus.

Ehkki Eestis hakkavad sarapuu, lepp ja kask õitsemist tasapisi lõpetama, pole kevadine allergiahooaeg veel kaugeltki läbi. Juunis alustavad õitsemist kõrrelised, umbrohi ja maltsalised ning kaasa ei aita ka kuiv ilm, mis praegu õhku ei puhasta.

Tegemist on Eesti terviseidu teise tootega. Kaks aastat tagasi tõi Respiray turule kaelas kantava koroonaviiruse osakesi ja baktereid hävitava õhupuhasti.

Respiray investorite ringi kuuluvad Indrek Neivelt ja Jaan Tallinn. Eesti terviseidu missiooniks on oma toodete abil muuta puhas õhk kõigile kättesaadavaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles