K, 4.10.2023

Microsoft tapab oma virtuaalassistendi Cortana veel selle aasta jooksul

tehnika.postimees.ee
Facebook
Comments
Microsoft avalikustas juba esimesed vaated uuest Windowsist, millesse on tihedalt sisse ehitatud CoPiloti tehisintellekt. See kasutab samu algoritme, nagu suur keelemudel ChatGPT. Virtuaalassistent Cortana kaob selle kõrval.
Microsoft avalikustas juba esimesed vaated uuest Windowsist, millesse on tihedalt sisse ehitatud CoPiloti tehisintellekt. See kasutab samu algoritme, nagu suur keelemudel ChatGPT. Virtuaalassistent Cortana kaob selle kõrval. Foto: Microsoft

Pärast seda, kui Microsoft tõi oma suure tehisintellekti CoPilot kontoritoodetesse, pannakse peagi senine virtaalassistent Cortana kinni. 

Cortana ülesandeks on reageerida kasutaja häälkäsklustele, samuti teeb see näotuvastusega sisselogimist, seadistab kasutaja meeldetuletusi, loob kalendrisündmusi ja teeb veebiotsingut.

Sellest sügisest aga Microsoft enam Cortanat ei toeta, teatas Windows Central, viidates Microsofti vastavale dokumendile. Seal mainitakse, et Cortana küll kaob Windowsist, aga kasutajad saavad käsklusi jagada ja oma tööd juhtida uuel moel, uutmoodi tehisintellekti abiga, mis on nutikam, kui Cortana. Microsoft vihjab sellega ilmselt kõigisse kontoriprogrammidesse ilmuvale CoPilotile ja otsimootoriga Bing koostööd tegevale ChatGPT keelemudelile.

Sügisel peaks tehisintellekt CoPilot saama ka Windowsi lahutamatuks osaks. See pidi Microsofti teatel olema esimene operatsioonisüsteem, mida juhib tsentraliseeritud tehisintellekti mootor suure keelemudeliga.

Microsofti rakendustesse aga pidi jääma Cortana laadne häälassistendi funktsioon edasi, võttes vastu häälkäsklusi ja pannes rakendused nende järgi tegutsema.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles