Möödunud nädalal lõi disainer ja tehisintellektientusiast Linus Ekenstam Twitteri kogukonna pahviks tehisintellekti abil loodud «vestlusega» miljardär Bill Gatesi ja antiik-Kreeka filosoofi Sokratese vahel. «Kas see ongi taskuhäälingute tulevik?» küsis Ekenstam Twitteris. «Ma arvan, et niisugused realistlikud vestlused nagu see saavad olema iga voogedastusplatvormi igapäevane leib,» lisas ta.
Tehisintellekti-entusiast pani Bill Gatesi ja Sokratese tehnoloogia üle arutama
Siiski ei olnud kõik vaimustuses: Twitteri kasutajad kritiseerisid lisaks originaalsuse puudumisele muu hulgas ka Sokratese kummalist briti aktsenti ja tema märgatavat tehnopessimismi. Futurism kirjutab, et mõnes aspektis tuleb pahameelega nõustuda – et kuulsad (surnud) isikud erineval moel ühele platvormile saab tuua, on varem juba tõestatud.
Videos selgitab tehis-Gates tehis-Sokratesele, mida tähendab tehisintellekti tehnoloogia ja kuidas see võiks teadmiste omandamist tundmatuseni muuta. Tehis-Sokrates on kriitiline: tema hinnangul on nö tüütu töö oluline osa õppimisest ja iseloomu kasvatamisest. Samuti jäi ta skeptiliseks, kas tehisintellekt oleks tõesti see, mis inimkonna «koopast välja tooks ja tõde näitaks».
Is this the future of podcasts?
— Linus (●ᴗ●) (@LinusEkenstam) May 26, 2023
AI conversations | Bill Gates x Socrates
I think very realistic conversations like this will be bread and butter in any streaming app.
Let’s take it one step further and imagine this but personalized towards you? 🤯
What do you think? pic.twitter.com/K58okqsusK
Mõned inimesed juhtisid Twitteris ka tähelepanu, et Sokrates pidas ka kirjakunsti liiga kaugele läinud tehnoloogiaks ning poleks seetõttu Gatesi juttu sülearvutitest ja tehisintellektist nii rahulikult suhtunud. «Seda ei juhtuks, Sokrates lööks Bill Gatesile kiviga vastu pead, kui see talle sülearvutit näitaks,» ütles üks kommenteerija.