K, 4.10.2023

Huawei tuleb välja oma ChatGPT moodi suure keelemudeliga

tehnika.postimees.ee
Facebook
Comments
Huawei ühineb suurte keelemudelite võidujooksuga ja toob sel suvel välja oma ChatGPT laadse teenuse.
Huawei ühineb suurte keelemudelite võidujooksuga ja toob sel suvel välja oma ChatGPT laadse teenuse. Foto: MATTHEW CHILDS
  • Oma võimsuse tasemelt võib see olla ChatGPT keelemudeli GPT-4 vääriline
  • Ilmselt juulis tutvustatav teenus saab olema tasuline ja mõeldud riigiasutustele või ärikasutajatele
  • Huawei tehisintellekt tegeleb ka täpse ilmaennustusega

Tehisintellektide võidujooksus ei saa ükski suur tehnoloogiafirma maha jääda - nii on ka Hiina ettevõte Huawei plaanides sel suvel välja tulla oma suure keelemudeli ja vestlusrobotiga, mille nimeks võib saada Pangu Chat.

Huawei Centrali andmetel võiks Huawei selle tarkvaraga välja tulla juulis toimuval suurel arendajakonverentsil Cloud, mis toimub 7. juulil.

Sama allikas viitab, et Huawei teeb selle lahenduse kättesaadavaks ainult ärilistel eesmärkidel ning müüb riigiasutustele ja ettevõtetele.

Huawei on testinud ja kontrollinud oma tehisintellekti Pangu Chat tööd suuremahulise 100 miljardi parameetriga Pangu pilvemudeli abil.

Testimiseks ja masinõppeks kasutas ettevõte enam kui 2000 Huawei Ascend 910 kiibikomplekti, treenimine võttis aega kaks kuud.

Huawei Pangu mudeli spetsifikatsioonide järgi suudab uus Pangu-E suur keelemudel väljastada vähemalt 1085 triljonit parameetrit, mis on ligikaudne võrdne OpenAI kõige uuema ChatGPT mudeli GPT 4 võimekusega.

Pangu mudeli esimene versioon sai valmis 2021. aastal ning selle versioon 2.0 ilmus 2022. aasta aprillis. Lisaks keelemudelile tegeleb tehisintellekt ka ilmamudelite ja ilmennustusega. Pangu suudab näiteks võrreldes teiste ilmaennustuse mudelitega 20 protsenti täpsemini määrata taifuuni liikumise teekonda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles