K, 27.09.2023

VIDEO ⟩ Venelased näitasid Leopardi tankide hävitamist, kuid pihta võis saada hoopis farmitehnika

tehnika.postimees.ee
Facebook
Comments 5
Pildil on Ukraina sõjaväelased Hispaanias Leopardi tankiga manöövreid treenimas. Venemaa väidab, et on kaheksa sellist tanki juba õhku lasknud. Seda tõestav video tekitab aga kahtlusi
Pildil on Ukraina sõjaväelased Hispaanias Leopardi tankiga manöövreid treenimas. Venemaa väidab, et on kaheksa sellist tanki juba õhku lasknud. Seda tõestav video tekitab aga kahtlusi Foto: OSCAR DEL POZO

Venemaa kaitseministeerium näitas võitlusvaimu suurendamiseks ja võiduka sõja näitena Ukrainas põllul tabamuse saanud väidetavaid Saksa tanke Leopard 2A4, kuid sotsiaalmeedias on hakatud selles kahtlema. Siluetid, mis tankitõrjerelvaga hävitatakse, ei ole kahtlaselt sarnased mitte lääne sõjamasinate, vaid põllumajandustehnikaga.

Sihtmärgid valitakse videos välja ründekopteri KA-52 sihikuga ja tulistatakse tankitõrjeraketiga ning kõik saavad täistabamuse.

RIA Novosti avaldas tõestuseks Twitteris kaitseministeeriumi video, kus mitu masinat hävitati:

Sedasama sõnumit võimendab ka võidukas meeleolus Venemaa USA saatkond, avaldades pildi Leopardi tankist, mida olevat hävitatud juba kaheksa, ja küsides, milline lahingutehnika on järgmine:

Põllul oleval tehnikal on tõesti justkui torud ja suured rattad, masinad seisavad paigal, ei liigu. Ka inimesi ei paista tehnika juures olevat.

Twitteri kasutaja Ukraine Weapons Tracker, kes avaldab Ukrainas kasutatavast lahingutehnikast ülevaateid ja uudiseid, on võtnud avaldatud kaadrid põhjalikumalt ette ja uurib, mis siluetid seal ründekopteri kehva kvaliteediga klipis tegelikult näha on. Mingid torud on tõesti olemas. Nende hinnangul on tegu aga põllumajandustehnikaga, mis pärit John Deere’ilt:

Vasakpoolne meenutab teraviljakombaini, mille toruks on vilja transporditoru, parempoolne meenutab aga taimekaitsepritsi John Deere 4830, mille suured rattad on pildilt eristatavad.

Peale kaheksa Leopard 2 tanki olevat hävitatud juba ka kolm Prantsuse soomukit AMX-10RC, väidab Vene meedia.

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles