L, 2.12.2023

Eesti tudengivormeli meeskond sai Itaalia võistlusel teise koha

tehnika.postimees.ee
Facebook
Comments
Eesti tudengivormeli tiim FS Team Tallinn tegi Itaalia võistlusel eduka soorituse
Eesti tudengivormeli tiim FS Team Tallinn tegi Itaalia võistlusel eduka soorituse Foto: Erqakogu

Tudengivormeli tiim FS Team Tallinn saavutas Itaalia võistluselt teise koha, poodiumikohti erinevates distsipliinides nopiti kaheksast võimalikust kokku kuus.

10. juuni hilisõhtul alustas tudengivormeli meeskond 2515 km pikkust teekonda Itaaliasse, Varano ringrajale, et valminud prototüüpvormel FEST23 hooaja esimesel võistlusel proovile panna. 12. juuni varahommikul võistluspaika jõudes algasid ettevalmistused tehnilisteks kontrollideks, mis on eelduseks dünaamilistel aladel osalemiseks. Kontrollid läksid peaaegu sujuvalt ja meeskond sai loa vormeliga Itaalia kuumuses rajale minna.

75-meetrisel kiirendusdistantsil sõideti välja päeva kiireim aeg – 3,455 sekundit. Kaheksasõidus tuli tunnistada sakslaste paremust ning aeg 4,63 sekundit tagas meeskonnale teise koha. Kvalifikatsioonis sõitis meeskond samuti välja päeva teise aja. Seejärel sai suunduda võistluste kõige otsustavama osa – kestvussõidu – juurde. Kestvussõidul tuli akupaki mahutavuse tõttu juhti piirata, kuid sellele vaatamata saavutati ka sel distsipliinil teine koht.

Meeskonna tulemused Itaalia võistlusel

FS Team Tallinn
FS Team Tallinn Foto: Erakogu

Üldarvestus 2. koht

Disainikaitsmine 1. koht

Kiirendus 1. koht

Kaheksasõit 2. koht

Kvalifikatsioon 2. koht

Kestvussõit 2. koht

Efektiivsus 2. koht

Lisaks dünaamilistele aladele on Formula Studenti sarjas tähtis roll ka staatilistel aladel, kus pannakse proovile meeskonna teadmised ja presenteerimisoskus. Sinna alla kuuluvad disainikaitsmine ning kuluaruande ja äriplaani esitlemine. Disainikaitsmisel tuleb autotööstuse tippinseneridele detailsusteni põhjendada projekteerimisel tehtud otsuseid nii analüüse kui ka mõttekäiku tutvustades. Kohtunikud jäid Eesti noorte teadmiste ja organisatoorse professionaalsusega rahule – tulemuseks auväärt esimene koht. Kuluaruande ja äriplaaniga poodiumikohta ei saavutatud, kuid meeskond teeb selle nimel tööd, et juba järgmisel võistlusel ka nendel aladel parem sooritus teha.

«Sel aastal on valminud vormelil täiesti uus kontseptsioon ning jäime oma sooritusega võistlusel rahule. Teine koht hooaja esimesel võistlusel on väga hea tulemus!» kommenteerib meeskonna kapten Kristjan Taimla. Ta lisab, et sel võistlusel said nad teada, millised on sellel hooajal meeskonna nõrgad kohad ja milliseid korrektuure järgmisteks võistlusteks teha. Nüüd on tudengivormeli meeskonnal nädal puhkuseks, vigade parandamiseks ja detailide lihvimiseks ning seejärel suundutakse järgmisele võistlusele Austriasse.

Tudengivormel

Tudengivormel on Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite ühisprojekt, mille raames projekteeritakse ja ehitatakse valmis elektrivormel, mis pannakse proovile rahvusvahelistel Formula Studenti sarja tootearendusvõistlustel. Projekti eesmärk on täiustada inseneriharidust ning sütitada noortes huvi inseneeria vastu. Tudengivormeli suurimad toetajad on Äike, Skeleton, Harju Elekter, Met Terakeskus, Oshino ja Elmo.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles