Uudis geneetilisest relvast ilmus ka Hiina Prantsuse saatkonna X-i (endise Twitteri) kontole, kus mainitakse, et Hiina luure sai sellest teada välismaise ühingu värbamiskatsete kaudu.
Samasugusest teatest kirjutas ka tabloidväljaanne Global Times, mis vahendab Hiina valitsuse uudiseid.
Julgeolekuministeerium ei nimetanud ühtki konkreetset riiki ega andnud vihjet, kas see oht võiks ähvardada Hiinaga heades suhetes või vaenulike riikide hulgast.
Tegemist pole siiski täiesti uue ideega, kuid teadusringkonnad on taoliste biorelvade olemasolu pikka aega kindlalt tagasi lükanud kui vandenõuteooriat, kirjutab Interesting Engineering. Teadlaste arvates peaks selle loomine olema kui mitte võimatu, siis ülimalt keeruline ja relv ilmselt ei töötaks täpselt nii, nagu tahetakse.
Välismaine valitsusväline organisatsioon olevat mullu julgeolekuministeeriumi teatel värvanud Hiina «vabatahtlikke», et koguda bioloogilise liigi uurimise nimel andmeid bioloogilise mitmekesisuse leviku kohta, kirjutab Global Times.
Võrreldes traditsiooniliste bioloogiliste ja keemiarelvadega on geneetilistel relvadel tugevam varjamisvõime, seda on lihtne levitada ning mõju avaldub väga pika aja jooksul, lisab väljaanne, tsiteerides ministeeriumi.