Xiaomi väljakutse Teslale: Hiina tehnikahiiglane tuleb välja oma elektriautoga

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Xiaomi uue elektriauto pildid lekkisid tootmisse lubatud sõidukite nimekirjast, mida avaldab Hiina ministeerium igakuiselt. Tootjad pole sellega tavaliselt rahul, et nende tulevased mudelid niimoodi paljastatakse, aga midagi pole teha.
Xiaomi uue elektriauto pildid lekkisid tootmisse lubatud sõidukite nimekirjast, mida avaldab Hiina ministeerium igakuiselt. Tootjad pole sellega tavaliselt rahul, et nende tulevased mudelid niimoodi paljastatakse, aga midagi pole teha. Foto: Xiaomi / Hiina tööstus- ja infotehnoloogia ministeerium

Eestis on müügil Xiaomi nutitelefonid ja isegi nutikad veekeedukannud, kuid Hiina suurtootja ambitsioonid on märksa laiemad. Kohe on turule ilmumas Xiaomi elektriautod, mis tahavad Teslale silmad ette teha.

Xiaomi on Apple´i ja Samsungi järel suuruselt kolmas mobiilitootja maailmas, kuid see ettevõte teeb veel palju muidki tooteid elektrilistest hambaharjadest ja nutikodu vidinatest arvutite ja kodumasinateni. Nüüd on ette võetud laienemine autoturule: välja tulevad Xiaomi SU7 autoseeria elektrilised mudelid SU7 ja SU7 Max.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles