T, 5.12.2023

ARVATA OLI! Eesti parim virtuaalse vormeli juht vormistas meistrivõistluste esikoha

E-Sport
Copy
Foto: EVAL

EST1 Racing F4 Esports Estonian Championship viimane etapp sõideti Belgias asuval Spa-Francorchamps ringrajal, mis on tuntud oma keeruliste kurvide ja pikkade sirgete poolest, pakkudes sõitjatele nõudlikku väljakutset.

Vabatreeningute kiireimaks osutus seekord meistrivõistluste liider Dmitri Janis. Ta suutis ainukesena sõita kiireima ringiaja alla 2:21.

Kvalifikatsioonis oli ka sekund liiga pikk aeg

Järjekordne kvalifikatsioonivõit kuulus Janisele. Lähimast konkurendist Rudi Reinkortist oli ta aga kõigest 0,2 sekundit kiirem.

Kolmanda koha hõivas Kevin Korjus, kes viimase kiire ringiga antud positsioonile tõusis. Kvalifikatsioonist võttis osa 45 osalejat, kellest 16 esimest mahtusid ühe sekundi sisse.

Esimeses eelsõidus võideldi viimase kurvini

Janis sai järjekordselt suurepäraselt kohalt minema. Tema kõrvalt alustanud Korjuse  start oli aga katastroofiline, kaotades sellega koha Risto Kappetile. Sõidu teiseks ringiks oli esikolmik saanud ülejäänud võistlejateriviga vahe sisse.

5. ringil tekkis Korjusel suurepärane võimalus Janise vastu Kemmeli sirgel, kui Janis positsioneeris oma vormeli suurepäraselt, et kohta hoida. Sama ringi viimases kurvis põrkasid kokku Gregor Laur ja Max Kurg, viimane kahjuks lõhkus oma vormeli.

Järgmisel ringil oli Korjusel taaskord võimalus Janise vastu samal sirgel. Seekord oli lõpptulemus teistsugune ja Korjus möödus Janisest, samal ajal jälgis tagapool asuv Kappet heitlust esikohale.

Võitlus võidu nimel käis viimase ringini ja seda kuni Blanchimonti kurvini, kus pinge hakkas järsult tõusma, Janis ja Korjus suundusid 18. kurvi kõrvuti, kuid kokkupuute tagajärjel pidi Korjus turvaalalt lisa võtma.

See tähendas, et Kappet tuli mängu, paraku toimus viimases kurvis kontakt Korjusega, mis lennutas Korjuse rehvivalli, Kappet pidi leppima Janise järel teise kohaga ja Korjus katkestas. Kolmandana tuli üle finišijoone Carl Markus Tammeveski.

Teises eelsõidus käis pidev kohtade vahetus

Teises eelsõidus tegi väga kehva stardi Reinkort. Sellega sai tema kõrvale Rasmus Varblane, kes aga ei läinud kohe mööduma, oodates pikka sirget.

Kemmeli sirgel kaotas Reinkort koha nii Varblasele kui tema meeskonnakaaslasele Silver Tammele, lõpuks Les Combes'i kurvides kaotas Reinkort koha ka Paul August Läänele.

Sõidu teisel ringil Kemmeli sirgel möödus Eke Tom Paat Läänest ning tõusis kolmandaks. 4. ringil sõitsid Siim Loog ja Silver Jõffert kõrvuti Eau Rouge ja Raidilloni kurvidest üles, lõpuks õnnestus Loogil sooritada möödasõit Jõfferist Kemmeli sirge lõpus.

Järgmise ringi esimeses kurvis eksis Jõffert pinge all kurvist välja kiirendades. 6. ringil sooritas Lääne edukalt Kemmeli sirgel Paadist möödasõidu, hõivates sellega 3. koha, kuid järgmisel ringil ehk sõidu viimasel ringil vahetasid nad taas omavahel kohti.

Paat lõpetas sõidu Tamme ja Varblase järel kolmandana, jättes Lääne neljandaks.

Lohutussõitjad kokkupõrgetest lohutust ei leidnud

Lohussõidus läksid hooaja viimast finaalipääset püüdma sellised nimekad võistlejad nagu Korjus, Kurg ja Raimo Kulli.

Laur Uusmägi tegi väga halva stardi ja langes sellega hoobilt neljandaks. Hugo Rajamets haaras seejärel Kemmeli sirge lõpus liidrikoha. Pouhoni kurvis põrkasid kokku Kulli ja Lauri Laidna, selle käigus võeti ka rajalt maha Janar Tiitus.

Järgmisel ringil enne Pouhoni kurvi põrkasid kokku Kurg ja Rajamets, viimane lendas sellest rehvivalli ja katkestas sõidu.

Selle olukorra järel tekkis Marvin Mardiatil võimalus tõusta tagasi liidriks. Sõidu 5. ringil möödus Korjus Mardiatist Kemmeli sirgel, samamoodi kaotas Simulandile koha katkise esitiivaga sõitev Kurg.

Sõidu 7. ringil sooritas Kemmeli sirge lõpus Kristofer Piirmets vägeva möödasõidu Laur Uusmägist, kes liikles kõvera esitiivaga. Lisaks Korjusele, Mardiatile ja Simulandile kindlustasid omale koha viimasesse finaali Kurg, Piirmets ja Uusmägi.

Finaalis võttis oma hooaja vaieldamatu liider

Janis tegi väga hea stardi, hästi sai minema ka Kappet, kes tõusis esimeses kurvis teiseks. Juba hetk hiljem saatis tema poolt harva nähtav eksimus ta spinni ning rajale naastes võttis Kappet veel mitu võistlejat kaasa.

Sõidu teiseks ringiks oli Janis ehitanud turvalise 3-sekundilise edu Tammeveski ees, kes oli rongijuhiks pea kümnele võistlejale.

Järgmisel ringil hakkas Kemmeli sirgel juhtuma, kui sõideti kolmekesi kõrvuti: Rasmus Uustulnd, Reinkort ja Tammeveski. Suurimaks kaotajaks selles olukorras osutus Tammeveski, kes kukkus 11. kohale. Sõidu 4. ringil, taaskord Kemmeli sirgel sooritas Loog möödasõidu Uustulndist.

Sõidu 6. ringiks oli Korjus juba tõusnud 10. kohale (alustas 31. kohalt). Paar ringi hiljem toimus järjekordne oluline möödasõit Kemmeli sirgel, kui Lääne tõusis teiseks. Seda aga mitte kauaks, sest sama ringi lõpus möödus Reinkort Blanchimontis uuesti Läänest, võttes tagasi oma teise koha.

Sõidu 10. ringil läks Kaspar Kooritsal 19. kurv pikaks ja rajale naastes otsustas Koorits sõita boksiteele. Selle käigus põrkas ta kokku oma tiimikaaslase Tammeveskiga, kes keerati boksiteele risti. Koorits põgenes sündmuskohalt.

Hetkeks kui olukord rajal oli enam-vähem maha rahunenud, tegi esimeste seas oma korralise boksipeatuse Reinkort. Temale järgnes boksidesse ka Jõffert ja eelmisel ringil boksi sissesõidul ebaõnnestunud Koorits.

Peale boksipeatusi oli üldseis enam-vähem sama. Suurimaks kaotajaks oli Loog, kes kaotas ajaliselt palju ja oli langenud 2. koha heitlusest välja ning pidi nüüd heitlema Varblase ja Korjusega 5. koha nimel.

Minut enne 50. minuti täitumist käis rajal veel tihe andmine teisele ja viiendale kohale. Võistluse viimase ringi viimasesse kurvi läksid Lääne ja Uustulnd kõrvuti.

Kurvi läbides eksis Uustulnd väljakiirendamisel ja toimus kerge kontakt Läänega. Mõlemast sõitis mööda Reinkort. Lääne veeres üle finišijoone 3. kohal, Uustulnd kaotas kohti nii Reno Köötsile, Loogile kui ka Korjusele.

Loomulikult võttis võidu Janis, kes lõpetas esikohaga oma dominantse hooaja. Sellega tõmmati Eesti meistrivõistlustele vormelitel joon alla.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles