Tehnoloogiaettevõtteid ühendav organisatsioon DigitalEurope kutsus Euroopa Liitu (EL) üles vältima tehisintellekti ülereguleerimist ja mitte looma olukorda, mis sunniks idufirmasid siit piirkonnast lahkuma.
Euroopa digiühendused kutsuvad üles tehisintellekti mitte üle reguleerima
DigitalEurope avaldas üleskutse, millele on alla kirjutanud 32 digivaldkonna ühendust. Selles selgitatakse, et praegu kasutab tehisintellekti vaid kaheksa protsenti Euroopa ettevõtetest, mis on veel väga kaugel Euroopa Komisjoni eesmärgist. Nimelt plaanitakse, et aastaks 2030 võiks tehisaru kasutada juba 75 protsenti firmadest.
Üleskutses märgiti, et vaid kolm protsenti maailma tehisintellekti ükssarvikutest on pärit Euroopa Liidust, kuid piirkonna konkurentsivõime ja finantsstabiilsus sõltuvad ettevõtete võimest rakendada tehisintellekti rohelises tehnoloogias, tervishoius, tootmises või energeetikas.
Soovitatakse, et ELi tulevane tehisintellekti seadus, mille üle peetakse praegu seadusandjate ja liikmesriikide vahelisi viimaseid läbirääkimisi, annaks tehisarule Euroopas võimaluse, mitte ei suretaks seda ohtratesse piirangutesse ja regulatsioonidesse.
Alla kirjutanud organisatsioonid toetasid ühisettepanekut luua tehisintellekti reeglid teatud läbipaistvuse standarditega.
DigitalEurope soovitab, et tehisintellekti seadused ei pea reguleerima iga uut tehnoloogiat ning toetab lähenemisviisi, mis keskenduks vaid eriti kõrge riskiga kasutusvaldkondadele.
Kirjas väljendati muret, et uus seadus võib selle väga laia kohaldamisala tõttu kattuda teiste sektorite, näiteks tervishoiu eeskirjadega.
Ühispöördumisele on alla kirjutanud ka Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.