LINNUVAATLUS VÕHIKUTELE ⟩ Esimene tehisintellektiga binokkel tuvastab ise 9000 liiki (1)

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Linnuvaatluse automatiseerimine: uus Swarovski binokkel teeb ka täieliku võhiku jaoks linnuvaatluse lihtsaks, ehkki masinat üleni usaldada veel asjatundjad ei soovita. Alates 1. veebruarist saab uut seadet looduses järele proovida.
Linnuvaatluse automatiseerimine: uus Swarovski binokkel teeb ka täieliku võhiku jaoks linnuvaatluse lihtsaks, ehkki masinat üleni usaldada veel asjatundjad ei soovita. Alates 1. veebruarist saab uut seadet looduses järele proovida. Foto: Swarovski Optik

Tehisintellekt imbub kõikjale, sel aastal jõuab see ka binoklitesse, mis hakkavad ise määrama vaatevälja jäävaid liike. Selle uue nutiseadme on valmis teinud tuntud Austria optikafirma Swarovski Optik, mille tooteid paljud asjatundjad usaldavad täielikult.

Firma 75. sünnipäeva tähistamiseks otsustati ette võtta midagi traditsioonilise optikafirma jaoks enneolematut: AX VISIO on maailma esimene tehisintellekti (TI) toega binokkel, mis pakub võimsat optikat käsikäes uue digilahendusega.

Ühe nupuvajutusega peaks saama tuvastada vaatevälja jäävaid linde ja muid elusolendeid, lisaks on elektroonilise lisaga seadmel hulk praktilisi lisafunktsioone.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles