Leopard ja Bradley venelaste käes - mida kavatsetakse lääne tehnikast õppida ja üle võtta? (7)

tehnika.postimees.ee
Copy
Ukrainlased harjutasid Saksa Leopard 2 tanke kasutama Hispaanias. Eelmisel aastal langesid mõned sõjamasinad venelaste kätte, kes on neist teinud nüüd katseeksemplarid, mille peal katsetada oma tankivastast laskemoona.
Ukrainlased harjutasid Saksa Leopard 2 tanke kasutama Hispaanias. Eelmisel aastal langesid mõned sõjamasinad venelaste kätte, kes on neist teinud nüüd katseeksemplarid, mille peal katsetada oma tankivastast laskemoona. Foto: Javier Cebollada / EPA / Scanpix

Pole mingi ime, et sõjas satuvad lõpuks Ukrainale läänest annetatud sõjamasinatest mõned ka vaenlase kätte. Venelased on asunud neid nüüd hoolega uurima ja ilmselt võtavad sealt midagi üle ka enda sõjatööstuse tarbeks. 

Kasutades kätte saadud Saksamaa tanke Leopard 2 ja USA jalaväe lahingumasinaid M2A2 Bradley, töötab Venemaa välja uut tankitõrje laskemoona, kirjutab Army Recognition. Sõjatrofeesid uurides olevat Venemaa riiklik relvatootja Rostec teatanud uute täiustatud tankimürskude väljatöötamisest, mis põhineb lääne soomusmasinate analüüsil.

Eelmisel aastal kätte saadud lahingutehnikat eksponeeritakse hoolega propagandateemalistel ringsõitudel üle Venemaa ning Rostec on näidanud justnagu jälgi sellest, nagu oleksid nende uued tankitõrjerelvad edukalt Bradley soomust läbistanud.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles