Ettevõtja: robotid hakkavad juba lähiajal ise paljunema (2)

tehnika.postimees.ee
Copy
Kui isemõtlev tehisintellekt ja isepaljunevad robotid laborist välja pääsevad, on see nagu viirus, mille levikule looduses enam kätt ette panna ei saa, hoiatab tehisaru arendaja. See võib juhtuda varem, kui arvatagi oskame.
Kui isemõtlev tehisintellekt ja isepaljunevad robotid laborist välja pääsevad, on see nagu viirus, mille levikule looduses enam kätt ette panna ei saa, hoiatab tehisaru arendaja. See võib juhtuda varem, kui arvatagi oskame. Foto: marian anbu juwan / Pixabay

Tehisintellekt ja robotid muutuvad aina iseseisvamaks ning ühel päeval saavadki need ilma meieta hakkama, hoiatab tehisaru arendaja. Masinate kontrollimatu levik looduses meile ilmselt midagi head ei tähenda.

Ettevõtja ja Anthropicsi tegevjuht Dario Amodei lubab, et varsti võivad masinad muutuda isemajandavaks ja isepaljunevaks.

Seda väitis tehnoloogiaettevõtja intervjuus New York Timesile, lisades ka, et tehnoloogiat tuleb seega vastutustundlikult arendada, sest ilma juhtimiseta võib see hakata kontrollimatult loodusesse levima.

Tagasi üles