UURING 40% Eesti elanikest kaalub järgmise autona kas elektri- või hübriidautot (1)

tehnika.postimees.ee
Copy
Veho juht Keijo Kaasik ütleb, et hübriid on hea vaheetapp sisepõlemismootori ja elektriajami vahelisel üleminekul. Seda arvamust toetab ka uuring.
Veho juht Keijo Kaasik ütleb, et hübriid on hea vaheetapp sisepõlemismootori ja elektriajami vahelisel üleminekul. Seda arvamust toetab ka uuring. Foto: Veho

Märtsis turu-uuringu ettevõtte Norstat poolt automüüja Veho tellimusel tehtud autoomanike uuringust selgus, et 25 protsenti Eesti autoomanikest on valmis ostma või kaalub järgmise autona hübriidauto soetamist ning 12 protsenti kaldub järgmisena elektriauto kasuks. Ligi kolmandik kaalub elektri- või hübriidauto soetamist pere teise autona.

«Kuigi praegu sõidab valdav osa ehk ligi 90 protsenti autojuhte bensiini- või diiselmootoriga autodega, näitab uuring, et tulevikuvalikutes on toimumas nihe ning inimesed on muutunud elektri- või hübriidauto mõttele avatumaks,» kommenteeris Veho ASi juht Keijo Kaasik.

Kolm protsenti vastanutest ostab kindlalt järgimise autona elektriauto ning veel üheksa protsenti kaalub sellist varianti. Hübriidautode ostuvalmidus on kaks korda kõrgem: kaheksa protsenti on täiesti valmis soetama endale hübriidautot ning 17 protsenti kaalub seda.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles