PILDID Hiinlased tegid valmis super-elektriauto: ei tuuleklaasi ega katust

tehnika.postimees.ee
Copy
Selline on maailma suurima elektriautotootja BYD nägemus maailma parimast elektrilisest sportautost. katust sellel polegi, aga see pole nii esimest korda.
Selline on maailma suurima elektriautotootja BYD nägemus maailma parimast elektrilisest sportautost. katust sellel polegi, aga see pole nii esimest korda. Foto: kaader videost / BYD

Mis oleks, kui kihutad ringi kalli luksusautoga, millel pole aknaid ja katust ning kas lörts peksab siis sõites näkku? Hiinlastel on just selline kindel plaan teha taoline elektriliikur ja uksed pole sellel ka lihtsalt sangast lahti tõmmatavad.

Hiina ja ka maailma suurima elektriautotootja BYD laborites sai valmis kontseptsioonauto Super 9, millega tahetakse veenvalt kanda kinnitada kallite superautode maailmas. Maailma elektriautode turgu ongi hiina tootjad juba võitmas, nüüd minnakse oma osa haarama luksusautode turule.

Avatud katusega roadsteri tüüpi auto meenutab 1960ndate «Batmobiili», kirjutab Interesting Engineering. Müügile jõudes saab masina nimeks Bao 9, seega on tootjal selle mudeliga tõsi taga ja kavatsetaksegi sellist masinat ehitama hakata, mitte lihtsalt näidata.

Tagasi üles