Samsung esitles oma uusi tehisaruga varustatud nutitelereid ja ribakõlareid

tehnika.postimees.ee
Copy
Tehisaru jõuab kõikjale: aasta algas nutikate telefonidega, nüüd juhib kunstmõistus aina enam ka muid koduseadmeid, mida igapäevaselt kasutama hakkame, selgus Samsungi äsjasest esitlusest.
Tehisaru jõuab kõikjale: aasta algas nutikate telefonidega, nüüd juhib kunstmõistus aina enam ka muid koduseadmeid, mida igapäevaselt kasutama hakkame, selgus Samsungi äsjasest esitlusest. Foto: Samsung

Samsung avalikustas virtuaalüritusel Unbox & Discover ettevõtte uued 2024. aasta Neo QLED 8K ja 4K ning OLED telerid, millel on põhirõhk sarnaselt ettevõtte hiljutistele tipptelefonidele tehisintellektil ehk AI-l. Lisaks tutvustati üritusel uusi ribakõlareid ja omapärast kõlar-pildiraami Music Frame.

«Samsung on telerituru liider olnud juba viimased 18 aastat ning uued seadmed toovad kasutajateni mitmeid uuenduslikke tehisintellekti funktsioone, mida riistvaraga teha ei saa,» ütles Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar, «uutes Neo QLED 8K telerites on näiteks meie värske NQ8 AI Gen3 protsessor, millel on tänu tehisintellekti nutikusele lausa kaks korda kiirem NPU (Neural Processing Unit) ja selles peituvate närvivõrkude (neural networks) arv on kaheksa korda suurem, minnes 64 pealt 512 peale.» 

Uutel teleritel on lisaks 8K AI Upscaling Pro lahendus, mis on sisult tehisintellektil põhinev pildiparandustehnoloogia, mille eesmärk on viia madalama resolutsiooniga pilt 8K tasemele.

Samuti kasutatakse AI Motion Enhancer Pro lahendust, mis muudab ekraanil liikumise sujuvamaks, mis on hea näiteks spordifännidele.

Tähelepanu on pööratud ka energiasäästule, kus AI Energy Mode jälgib automaatselt inimese telerikasutust ning optimeerib pilti vastavalt oludele, et säästa elektrit.

Heli poolelt on seadmetel nii Object Tracking Sound Pro kui ka Active Voice Amplifier Pro tehnoloogiad, millest esimene suunab telerist tulevat heli vastavalt ekraanil olevate objektide liikumisele ning teine kohandab helitugevust vastavalt oludele toas, näiteks muudab seda valjemaks, kui toas on müra.

Koos uute 8K teleritega näitas Samsung ka värskeid Neo QLED 4K ja OLED telerite mudeleid ning ribakõlareid.

Ekraan on värvitäpne, kinnitab Pantone

Uued Neo QLED 4K telerid on varustatud Samsungi NQ4 AI Gen2 protsessoriga, mis teeb palju sarnast 8K mudelitega, aga 4K resolutsioonis. Näiteks on ekraanil Samsungi Quantum Matrix tehnoloogia, mis hoiab pildi kontrastsust ning samuti on tegemist sisekujundus- ja Pantone värviruumi looja Pantone poolt valideeritud kuvariga, mis kinnitab, et ekraan on värvitäpne.

OLED telerite vallas tõi Samsung välja maailma esimese peegeldusvastase OLED ekraani, mis eemaldab ebameeldivad peegeldused, kui telerit vaadatakse näiteks päikesepaistelisemas toas.

Seadmed on varustatud Neo QLED 4K mudeliga tulnud võimeka NQ4 AI Gen2 protsessoriga ning OLED HDR Pro tehnoloogiaga, mis muudab pildi rikkalikumaks. Lisaks on värsked OLED ekraanid varustatud Samsungi Motion Xcelerator 144 Hz tehnoloogiaga, mis on spetsiaalselt suunatud mänguritele, kelle jaoks on oluline ekraani kiire värskendussagedus.

Samas ruumis kuuleb heli vaid kindlas kohas

Koos uute teleritega näitas Samsung ka värskeid Q-seeria ribakõlareid, näiteks Q990D, millel on 11.1.4 kanaline heli ja juhtmevaba Dolby Atmos tugi. Seadmel on Sound Groupingu funktsioon, mis suunab heli konkreetsesse kohta, et see ei segaks toa teistes osades olevaid inimesi.

Lisaks näitas Samsung uusi üliõhukesi ribakõlareid S800D ja S700D, mis on loodud olema äärmisel väikesed, kuid pakuvad siiski korralikku heli ja Samsungi ribakõlaritele omast Q-Symphony funktsiooni, mis kasutab heli mängimiseks samaaegselt nii ribakõlari kui ka teleri kõlareid.

See pildiraam on ühtlasi ka kõlar.
See pildiraam on ühtlasi ka kõlar. Foto: Samsung

Viimase tootena näitas Samsung ka ettevõtte uut toodet Music Frame, mis on sisult samaaegselt nii kõlar kui ka kunstiteos. See on inspireeritud Samsungi telerist The Frame. Seade mängib muusikat ja on samaaegselt pildiraam, kuhu saab sisse pista mõne väiksema kunstiteose või isikliku foto.

Uued 8K Neo QLED telerid tulevad turule kahes mudelis QN900D ja QN800D, suurustes 65 tolli, 75 tolli ja 85 tolli. Neo QLED 4K mudelite suurused algavad 55 tollist ja lähevad kuni 98 tollini. Uutest OLED teleritest tuleb turule kolm mudelit – S95D ja S90D ning suurused varieeruvad 48 tollist 83 tollini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles