Probleeme oli ka elektroonikaga
Meeskonnaliikmed andsid teada ka sellest, et vihm või udu võivad põhjustada kondenseerumist, mis võib kahjustada sõiduki elektroonikat. Lisaks seisavad meeskonnad silmitsi laskemoona probleemidega, kuna praegused varud ei sobi nende lahinguvajadustega.
«See, mis meil on, sobib rohkem otsesteks tankide vahelisteks lahinguteks, mida juhtub väga harva,» selgitas Joker, «tavaliselt aga töötame nagu suurtükivägi.»
Abramsi tankide efektiivsust on takistanud ka kriitilise tähtsusega õhutoe puudumine, räägivad asjatundjad, mis on oluline kaasaegses sõjas. Ukraina tankimeeskonnad tõid esile NATO oodatud ja Ukraina tegelike tingimuste erinevuse. Abramsi tankid on loodud NATO stiilis sõjapidamiseks, mis tugineb tugevalt õhuväele ja suurtükiväele, et valmistada lahinguväli ette enne tankide ja jalaväe edasiliikumist.
Kolmkümmend üks tanki ei ole ka piisav, et lahinguväljal mingit suurt mõju avaldada.
Eesti ekspert: väikesed droonid suudavad tanki siiski peatada
Eesti kaitsetööstusettevõtte SensusQ ekspert Rainer Pihlakas juhib tähelepanu sellele, et kuigi droonid sageli ei suuda tanke päriselt hävitada nendega kaasas oleva väikese lõhkelaengu tõttu, võivad need siiski masina üsna kergesti liikumisvõimetuks muuta: «Kui nüüd ukrainlased päriselt pealetungile lähevad, siis nad saavad vigastatud tanke päästa, neid korda teha ja uuesti rindele saata. Kui aga venelased on pealetungiv pool, siis jäävad ka kergelt vigastatud tankid vaenlasele sõjasaagiks. See on üks põhjus, miks on ukrainlastel mõistlikum praegu tanke varuks hoida.»