Kui nüüd tuul ei puhu või puhub liiga tugevalt või päike ei paista, kasutatakse kuuma sulasoola veeauru tootmiseks, et pööritada tavalisi auruturbiine ja toota nendega ühendatud generaatoritega elektrit.
Tuginedes GE Hitachi PRISMi integreeritud kiiretel neutronitel põhinevale reaktorile, on Natrium modulaarne basseini-tüüpi vedelnaatriumjahutusega reaktor, mis töötab kõrge puhtusastmega, aga madala rikastusastmega uraanikütusel (HALEU), mis sisaldab 5 kuni 20 protsenti puhast uraani.
Kasutades jahutina vee asemel naatriumit, on reaktoril 785 Kelvini suurune temperatuurivahemik, mis on kaheksa korda laiem, kui tavalisel veel. Lisaks võib naatrium töötada normaalse õhurõhuga ega ole korrodeeriva iseloomuga nagu on tavaline vesi.
TerraPower Natriumi reaktori tehnilised näitajad
Reaktori soojusväljund: 840 MWt
Tuumasaare energiaväljund: 345 MWe
Energiasalvesti energiaväljund: 100-500 MWe 5,5 tunni jooksul, võimsuse kasv 10% minutis
Efektiivsus: 3 korda tõhusam kui tavalised tuumareaktorid
Ehituse sääst: ~50% vähem betooni, terast ja kohapealset tööjõudu võrreldes seniste tuumajaama tehnoloogiatega
Ehituse kiirus: ~36 kuud betooni valamisest kütuse laadimiseni
Töötemperatuur: 500 kraadi Celsiuse järgi
Töörõhk: madal (atmosfäärirõhk)
Allikas: TerraPower
Reaktorit on reklaamitud ka kui sisuliselt ohutut, kuna säärane disain piirab automaatselt tuumareaktsiooni ja hädaolukorras on seiskamisprotseduur passiivne, toimides vaid gravitatsioonijõul ehk Maa raskusjõul. Kui midagi juhtub, jääb jaam lihtsalt seisma ja hakkab jahtuma.
Teiseks eeliseks on see, et jaam on palju väiksem, kui tavapärased tuumaelektrijaamad, kiiremini ja odavamalt ehitatav ning kolm korda efektiivsem.
Bürokraatia masinavärk jahvatab tuumaenergia lahendusi aeglaselt