NASA teatas veel sedagi, et on oluline valmistuda ISS-i ohutuks ja vastutustundlikuks deorbiteerimiseks kontrollitud viisil pärast selle tööea ametlikku lõppu 2030. aastal.
Ameerika Ühendriigid, Jaapan, Kanada ja Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) ehk selles osalevad riigid on kohustunud jaama edasi opereerima 2030. aastani.
NASA peakorteri kosmoseoperatsioonide missiooni direktoraadi aseadministraator Ken Bowersox ütles, et «kosmosepuksiiri» valimine aitab NASA-l ja selle rahvusvahelistel partneritel tagada ohutu ülemineku madalale Maa orbiidile jaama operatsioonide lõppedes.
Leping ei kata veel eriotstarbelise kosmosesõiduki väljalaskmist, mis lepitakse kokku eraldi. SpaceX arendab deorbiteerimissõiduki välja, kuid NASA opereerib seda kogu missiooni vältel nii nagu ise tahab.
SpaceX-i puksiiril pole pikka iga, see puruneb koos ISS-iga atmosfääri sisenemise käigus. SpaceX ei ole veel avaldanud üksikasju kosmosesõiduki ehituse ja tehnoloogia kohta.
NASA ja tema partnerid töötavad välja plaani, millega asendada ISS-i.
Teada on, et Californias asuv Elon Muski ettevõte peab ehitama sõiduki, mis suudab hakkama saada 430-tonnise orbitaalplatvormi tõukamiseks või tõmbamiseks orbiidilt järgmise kümnendi alguses, et siis koos Vaiksesse ookeani kukkuda.
Kosmosejaama ISS esimesed osad said valmis 1998. aastal, pidev mehitamine algas 2000. aastal. Jaam tiirleb ümber Maa 90 minutiga umbes 400 km kõrgusel ja on olnud koduks tuhandetele teaduskatsetele, uurides kõike alates inimese vananemisprotsessist kuni uute materjalide loomiseni.
Inseneride sõnul on aga kosmiline labor endiselt struktuurselt tugev, kuid nüüd tuleb paika panna plaanid selle lõplikuks kõrvaldamiseks, kuna ametlik kasutusaeg jõuab lõpule. Ilma kõrvalise abita kukuks see mastaapne seadeldis lõpuks ka ise Maale tagasi, kuid kujutab oma suuruse tõttu ohtu maapealsetele elanikele.