Venemaa kaitsetööstus on otsustanud luua uue droonitõrjesüsteemi Barrier, mille on välja töötanud Vene ettevõte Pervõi Dirižabl («Esimene Dirižaabel»). Süsteem kasutab juba teada-tuntud ja Vene piiril nähtud aerostaaditehnoloogiat, mida kasutatakse nüüd ka mehitamata õhusõidukite (UAVde) vastu võitlemiseks.
Hiljutisel Peterburis toimunud droonituvastamise ja vastumeetmete konverentsil tutvustasid firma esindajad esimest korda avalikult nende uut Barrieri süsteemi, mis on spetsiaalselt loodud «strateegiliste rajatiste kaitsmiseks». See töötati välja koostöös JSC Vektori instituudiga.
Süsteem töötab komplektina, kuhu kuuluvad nii-öelda tõrjeõhupallid, mis kannavad vastavaid võrke, et püüda kinni lähenevaid vaenlase droone. Kui droon puutub kokku väljaheidetud võrguga, on see ette nähtud eralduma ja asendatakse kohe uuega, säilitades õhukaitse valmisoleku. Hiigelvõrk tõmmatakse kas õhupallide vahele või veavad seda laiali droonid.
Barrieri süsteemi tõrjeõhupallid suudavad kaasa võtta kuni 30 kg raskuse koorma ja saavutavad maksimaalse kõrguse 300 meetrit. See aitab luua kaitstava objekti juurde vertikaalse katvuse, kaitstes madalalt lendavate droonide vastu. Kandevõimet poole siiski kuigi palju, seega peab võrk olema kas ülikerge või mitte väga suur.
Ettevõtte esindajad kinnitasid konverentsil, et süsteemi on edukalt testitud spetsiaalsel testimisplatsil ja juba on saadud ka esimesed tellimused, kirjutab Defence Express. Õhupallide tootmine toimub iduettevõtte enda tehases, samas kui võrgud toodetakse eraldi ettevõttes.
Vene naftarafineerimistehased on üritanud maa peal oma rajatisi samuti võrkudega kaitsta, kattes nendega olulisi ehitisi ja aparaate, kuid näiteks 1. mail sel aastal sellest Rjazani tehases abi ei olnud ja Ukraina droon suutis naftaseadmed süüdata.