Kosmoselaeva, mis on oma kolmandal missioonil, täheldati mais ja juunis sokutamas kosmosesse objekti, mida liigutati mitu kilomeetrit ja seejärel manööverdati tagasi mõnesaja meetri kaugusele.
Delfti tehnikaülikooli kosmoseteadlikkuse lektor Marco Langbroek selgitas Reutersile, et on ilmne, et sellel on sõjaline rakendus: näiteks vaenlase kosmoseobjektide lähedalt inspekteerimine või nende kõrvaldamine. Samas on sellel lennukil kindlasti ka mittesõjalisi rakendusi, näiteks oma satelliitide tankimine ja manööverdamine.
Kui eri riikide sõjaväed arendavad keerukaid satelliidivõrke, võib korduvkasutatav kosmoselaev, mis suudab neid häirida, olla väga väärtuslik, rõhutasid Langbroek ja kolm teist eksperti Reutersile.
Hiina pole kunagi avalikustanud, milliseid tehnoloogiaid kosmoselaevaga on testitud, samuti pole kosmoselennukit avalikult pildistatud alates selle tegevuse algusest.
USA käivitas oma mehitamata Boeing X-37B kosmoselennuki esimest korda 2010. aastal, samas kui Venemaa on hiljuti teele saatnud mitu satelliiti, mida USA ametnikud kahtlustavad olevat relvad teiste satelliitide vastu, mida Venemaa ise on eitanud.
Riiklik meediakanal Xinhua on märkinud uudistes ära vaid kosmoselaeva stardid ja maandumised, nimetades seda «taaskasutatavaks testkosmoselaevaks».