Saksamaal on tuumarelvade juures oluline roll
Need harjutused rõhutavad Saksamaa tähtsust NATO tuumaheidutusstrateegias, eriti ülemaailmsete pingete kasvamise taustal. Saksamaa jätkuv osalemine sellistel õppustel tagab, et riik säilitab vajalikud operatiivvõimed NATO tuumamissioonide ajal, kirjutas Newsweek.
Tornado IDS-tüüpi hävitaja suudab tabada sihtmärke kõrge täpsusega igasugustes ilmastikutingimustes. Lennuk on varustatud laia valiku relvade ja kaitsemehhanismidega ning on oma automaatse maastiku jälgimise ja elektrooniliste vastumeetmete süsteemi tõttu raskesti tabatav.
Lennukil on kaks pardakahurit ja kaks AIM-9 Sidewinder raketti enesekaitseks. Tornadot juhitakse täpse, täielikult autonoomse navigatsioonisüsteemi abil. Lennuki ADV versioon pakub autonoomset ja igasuguse ilmaga toimivat õhutõrjet ning suudab patrullida üle kahe tunni, liikudes alla kahe minutiga 9000 meetri kõrgusele.
B61 tuumapomm on teenistuses juba üle 50 aasta
B61 tuumapomm, mis on kasutusel USA õhujõududes ja NATO baasides, on olnud teenistuses üle poole sajandi. Alates selle esmakordsest teenistusse võtmisest 1968. aastal on pommi ohutust, turvalisust ja töökindlust mitmel korral parandatud. Praeguseks on USA arsenalis neli B61 varianti: 3, 4, 7 ja 11.
B61 pomm on praegu läbi tegemas eluea pikendamise protsessi, et tagada selle jätkuv ohutus ja efektiivsus, teatasid Ameerika Ühendriigid.