Trump tegi vastava avalduse neljapäeval oma kampaaniaüritusel New Yorgi Majandusklubis (New York Economic Club). Trump sõnas, et talle oma täieliku ja tingimusteta toetuse andnud Elon Muski ettepanekul kavatseb ta luua valitsuse tõhususe komisjoni, mille ülesanne on viia läbi kogu föderaalvalitsuse finants- ja tulemuslikkuse audit. Samuti märkis ta, et Musk on nõustunud juhtima komisjoni, mille eesmärk on teha ettepanekuid valitsuse ulatuslikeks reformideks.
Musk, kes mainis esimest korda seda komisjoni möödunud kuul ühes taskuhäälingus, kinnitas neljapäeval X-is (endise nimega Twitter), et oleks valmis seda rolli täitma. Ta kirjutas, et oleks õnnelik, kui saaks selles komisjonis aidata. «Ootan võimalust Ameerikat teenida, kui see võimalus tekib. Tasuta, ilma tiitli ja tunnustuseta,» lisas Musk, öeldes, et see samm avaks Ameerikale tohutu majandusliku jõukuse.
Ajaleht The Journal juhtis kiiresti tähelepanu sellele, et selline positsioon võiks kujutada endast huvide konflikti. Mitmed Muski ettevõtted on hetkel föderaalametite uurimise all, sealhulgas Väärtpaberite ja Börsikomisjoni (SEC), mis uurib tema Twitteri ülevõtmist. Mis takistaks Muski kasutamast oma komisjoni, et väita, et SEC on ebaefektiivne ja vajab reformimist? Samuti on Musk varem väljendanud oma pahameelt riikliku töösuhete nõukogu (National Labor Relations Board) suhtes, mis kaitseb töötajate õigusi selliste tööandjate eest nagu Musk. Pole raske ette kujutada, et see amet võiks sattuda tule alla.