Projekti tehnilised nõuded viitavad selgelt lahingutingimuste muutmise vajadustele, kus arendatakse tiibraketti, ballistilist raketti või drooni, mis on võimeline tõhusalt hävitama kaugeid maismaa sihtmärke.
Britid tahavad GPS-kindlat relva
Briti Kaitseministeerium rõhutab samuti elektrooniliste häire kindluse vajalikkust: tellitav süsteem peab olema vastupidav elektrooniliste relvade rünnakutele ja signaalide võltsimisele keerulistes keskkondades, mis on üha levinumad võtted tänapäeva sõjapidamises.
Briti kaitseministeerium rõhutab veel vajadust süsteemi võimalikult ohutuks käivitamiseks mobiilsetelt platvormidelt. Teates täpsustatakse: «Kasutaja vajab pika ulatusega (500 km) ja kulutõhusat One-Way Effector Heavy't, mida saab ohutult käivitada maapinnalt mobiilsel platvormil kõrge ohutasemega taktikalises keskkonnas.»
See lähenemine võimaldab pakkuda paindlikke lahendusi, mis suudavad kohaneda tänapäeva lahinguväljal muutuvate vajadustega, pakkudes võimalust käivitada süsteem ballistilisel trajektooril või madalal kõrgusel, kasutades raketti, drooni või muud tehnoloogiat.
Project Brakestop on kavandatud ka tootmises kiiresti skaleeritavaks. Kaitseministeerium on seadnud nõudeks, et saavutada vähemalt 20 ühiku tootmine kuus, võimalusega seda vajadusel suurendada. Selle strateegia keskmes on kiire ja tõhus tootmine, pannes rõhku operatiivsele valmidusele keerukate disainielementide asemel, et vastata hüppeliselt kasvavale vajadusele.
Projekti arenduse raames korraldab kaitseministeerium 9. oktoobril Londonis kaitsetööstuspäeva. See üritus annab sektori ettevõtetele võimaluse esitleda oma tehnoloogilisi lahendusi erinevate projekti osade jaoks, sealhulgas jõuallikaid, navigeerimist, sihtimis- ja stardisüsteeme.
Kiirelt tootmisse
Project Brakestop järgib ambitsioonikat ja ülikiiret ajakava, kus katsetulistamine on planeeritud 2025. aasta kolmandasse kvartalisse ja võimaliku seeriatootmise alustamine peab algama juba samal aastal neljandas kvartalis.