«Panused pole kunagi nii kõrged olnud!» Just nii kirjeldab tänavust MängudeÖÖ üritust peakorraldaja Andri Allas. Põhjust selliste suurte väidete välja käimiseks leidub ohtralt. Nimelt tuuakse Eesti legendaarseimal videomängupeol vaatajateni mitu e-spordivõistlust, mille auhinnad saadavad võitjad kohvreid pakkima, aga seda kõige positiivsemas võtmes!
Tänavusel MängudeÖÖl on panused suuremad kui kunagi varem
«Me oleme viimastel aastatel ürituse kavaga eksperimenteerinud, et leida seda täiuslikku tasakaalu külastajatele mõeldud meelelahutuse vahel,» räägib Allas.
«Ühel pool on asjad, mis mõeldud vaatamiseks – suurejoonelised e-sporditurniirid, muusikalised etteasted, ja muu säärane –, ning teisel interaktiivsem tegevus: erinevad turniirid, millest külastajad ise osa võtta saavad, kohad niisama mängimiseks, viktoriin, kõikehõlmav expo-ala ja nii edasi.»
Ürituse suurimateks tõmbenumbriteks on vaieldamatult vaatemängulised e-sporditurniirid, mille auhinnad on magusad. Teist korda selgitatakse välja Eesti parim «Counter-Strike 2» meeskond, kes hakkab kodumaad esindama Leedus toimuval OlyBet Sports Bar CS2 Baltics finaalis.
Ka Red Bull Gaming Ground «Gran Turismo» finaali võitjat ootab ees reis välismaale. Nimelt saab võitja eksklusiivse võimaluse minna Austriasse Red Bull Ringile sõitma. «Sellised auhinnad teevad vahel kurvaks, et ma olen ürituse korraldaja ja mitte osav e-sportlane,» naerab Allas.
Mängida saab igaüks
Külastajad ei pea kartma, et üritusel saab mängimist ainult pealt vaadata. Nimelt leiavad aset mitmed turniirid, millest saab ka ise osa võtta. Parimad selgitatakse välja kaklusmängus «Tekken 8» ning jalgpallimängus «EA FC 25». Samuti on ohtralt erinevaid võimalusi mängimiseks väljaspool turniire.
«Meil on eraldi expo-ala, kus LVLup lubab meenutada nooruspõlve retromängude seltsis, Arvutimuuseumil on üleval nostalgiline väljapanek, «Rocksmith+» mäng annab võimaluse päris Fender kitarre proovida.. Teha on nii palju, et ei jõua kõike üles lugeda,» sõnab Allas.
Peakorraldaja soovib tänavu varasemast veelgi rohkem tähelepanu pöörata kodumaistele videomängudele: «Aasta 2024 on Eestis loodud mängude suhtes äärmiselt viljakas olnud. Sestap tuligi mõte kõik võimalikud teosed MängudeÖÖle kokku koguda ning valida välja neist parim!» Nii tehaksegi ürituse raames selgeks Aasta Eesti Mäng 2024.
Virtuaalsest väljapoole
Asjaolu, et mängimine on oluline, saab selgeks paneelarutelus «Vaimne tervis ja Rollimängud,» milles arutatakse antud meelelahutuse olulisust vaimse tervise edendamisel. Samuti pannakse enda sõnad praktikasse põneva lavamänguga.
Tagatipuks võib üritusel kohata lauamänge, rüütleid, cosplay’d, tätoveerijaid ja muusikalisi etteasteid. Just viimane toob peakorraldaja silmadesse suurima sädeme.
«Eelmisel korral korraldasime kõigile suure viktoriini muusika saatel, mis võeti hästi soojalt vastu,» meenutab Allas. «Sel korral teeme seda taas, aga nagu MängudeÖÖle kombeks, siis suuremalt ja ägedamalt kui enne!»
MängudeÖÖ toimub 19. oktoobril kell 20.00 Ülemiste keskuse Apollo Kinos. Ürituse vanusepiiranguks on 16 eluaastat või 14+, kui isikul on täiskasvanud saatja. Kogu programmiga saab tutvuda MängudeÖÖ veebilehel mangudeoo.ee.