Laseril põhinev relvasüsteem on kavandatud paigaldamiseks mitmele Briti RAF-lennukile, sealhulgas Shadow R2 luurelennukile ja A400M transpordilennukile.
See tehnoloogia lubab kiiret rakettide avastamist ja neutraliseerimist, pakkudes elutähtsat kaitset nii lennukitele kui ka meeskondadele. Süsteemi arendamise taga on Team Pellonia partnerlus, kuhu kuuluvad Leonardo UK, Thales UK ja Kaitse Teadus- ja Tehnoloogialabor (Defence Science and Technology Laboratory ehk DSTL).
Süsteemi tõhusus on esimeste katsete järel üsna muljet avaldav – relv suudab hävitada rakette kiiremini kui mistahes muu süsteem. See Briti inseneride loodud lahendus tagaks praegu parima võimaliku kaitse ja annab täieliku sõltumatuse, samuti avab võimalusi tehnoloogia eksportimiseks.
NATO tähelepanu all
Kohapeal katsetusi jälginud NATO riikide kõrgemad sõjaväelased näitasid samuti suurt huvi uue kaitsesüsteemi vastu.
Tänu võimele neutraliseerida infrapunajuhitavaid rakette väga suure täpsusega on süsteem hädavajalik RAFi ja teiste õhujõudude jaoks, mis tegutsevad konfliktikollete õhuruumides.
Süsteemi südameks on ohutuvastussüsteem Thalesi Elix-IR, mis kasutab keerukaid algoritme taustamüra filtreerimiseks ja reaalsete raketiohtude kiireks tuvastamiseks. See tehnoloogia tagab, et ainult tegelikud ohud võetakse jälgimise alla ja klassifitseeritakse, vähendades valetuvastusi miinimumini.
Kui rakett on tuvastatud, võtab süsteem Leonardo Miysis (Directed Infrared Countermeasure ehk DIRCM) juhtimise üle, jälgides raketti ja kasutades ülitäpseid laservastumeetmeid, et oht kõrvaldada.