Inimese asendaja keerukatesse ja ohtlikesse keskkondadesse
Forerunner K2 nägemissüsteem ja navigeerimistarkvara on oluliselt arenenud, mis laseb sellel oma asukohta ja ümbrust reaalajas hinnata ning keerulistes tingimustes kiiresti reageerida.
Intelligentsustarkvaraga, jäljendus- ja tugevdatud õppimisega ning pilvepõhisele kognitiivsele mudelile suudab K2 autonoomselt sooritada spetsiifilisi ülesandeid. Robot on suuteline koostööd tegema inimoperaatoritega, kuna inimese ja roboti koostöö algoritmid ning andmeedastusvõimekus on märgatavalt paranenud.
Stabiilsust ja liikuvust on samuti täiustatud: roboti kõnnaku planeerimine ja kontrollalgoritmid võimaldavad kiiremat ja kindlamat astumist.
Tulevikus inimeste ametites
Paratamatult tekib küsimus, kas need masinad tulevad siis nüüd inimestelt tööd ära võtma?
Hiina robotitootja Kepler Robotics usub seda küll, kuid samas võib inimesed niimoodi vabastada just nendest töödest, mis ei paku rõõmu ja on tüütud, rasked või ohtlikud.
Kepler on juba hakanud katsetega hindama Forerunner K2 jõudlust mitme kliendi juures, kus robot tegeleb materjalide käsitsemise, proovide töötlemise, patrullimise/inspekteerimise, andmete kogumise ja kvaliteedikontrolli ülesannetega.
Testimisfaasile järgneb roboti laiem kasutuselevõtt ning eesmärgiks on üldine kasutus erinevates stsenaariumites ja lõpuks universaalne rakendatavus töökohtadel.
Kepler Robotics toob välja, et humanoidrobotid on juba sisenemas tööturule, kusjuures Tesla plaanib juba järgmisel aastal oma Optimus-robotite laialdast kasutamist tootmisliinidel, kirjutab New Atlas. Forerunner K2 suudab selleks ajaks vastata paljudele töökohtade vajadustele, lubab tootja.
Vaata videost, kuidas uut robotit esitleti: