Lõpuks otsustasime, et kaevandusettevõtte loomine süvakosmoses on kõige mõistlikum idee. Tahtsime luua omamoodi JPLi versiooni, mis tegutseks kiiremini ja ökonoomsemalt.
Gizmodo: Ja kasum on kindlasti ka osa teie eesmärgist?
Gialich: Sellise ettevõtmise puhul on muidugi vaja teenida suuri summasid. Kui sihid asteroidide kaevandamist, siis turg on tohutu. Meie strateegia keskendub Maa peal eksisteerivale väärismetallide turule, eriti plaatina rühma metallidele, mitte abstraktsele kosmoseturu kasvule.
Gizmodo: Mis olid peamised õppetunnid esimeselt missioonilt?
Gialich: Algul uskusime, et meie eelis on see, et ei pea oma kosmoselaeva ise ehitama, vaid ostame selle sisse. See osutus aga valeks eelduseks, kuna erinevad eesmärgid ei klappinud ja probleemid tekkisid koostöös partneriga, kellelt laeva ostsime. Õppisime, et edaspidi ehitame kõik ise, et vältida sarnaseid takistusi.
Gizmodo: Mis juhtub teisel missioonil?
Gialich: Esimest korda ajaloos saadab eraettevõte süvakosmosesse missiooni. Meie satelliit kasutab raketti «Falcon 9», mis liigub Kuule, kuid meie liigume sellest mööda ja suundume asteroidile. Oleme satelliiti katsetanud ja valmistume stardiks.
Gizmodo: Kas missioon number kaks viib kolmanda missioonini?
Gialich: Missioon kahe eesmärk on leida sihtasteroid ja teha sellest pilt. Missioon kolm maandub asteroidil, et võtta proov ja kinnitada, et seal on suure kontsentratsiooniga metalli.
Gizmodo: Kuidas sihtasteroidi valisite?
Gialich: Pidime leidma meile sobiva metallilise asteroidi. Täpsemaid kriteeriume me ei avalda, et mitte anda konkurentidele eelist.