Päevatoimetaja:
Kaido Einama

VIDEO Karm relv: veepüss, mis tulistab jääkuule (3)

Copy
See pole enam mäng: jääkuulidega veepüstol purustab klaase ja plekkpurke.
See pole enam mäng: jääkuulidega veepüstol purustab klaase ja plekkpurke. Foto: kaader videost / Youtube / Concept Crafted Creations

Veepüssiga õues hullata on soojal ajal lõbus, aga kui laskemoon enne tulistamist ära külmutada, saab süütust mänguasjast juba tõsise püssi. Juutuuber näitab oma põhjalikus videos, kuidas ta taolise «surmarelva» valmis meisterdas. 

YouTube'i kanal Concept Crafted Creations esitles oma värskes videos veepüssi, mis tõstab veesõja täiesti uuele ja üsnagi karmile tasemele. Seade ei toimi tavalise veepüssina, vaid tulistab hoopis piklikke jääkuule.

Ebatavaline lahendus saavutati tänu keerukale 3D-prinditud detailide ja elektrooniliste komponentide süsteemile. Seadme metallist tuum telliti veebist teenuse kaudu, millega saab oma jooniste põhjal tööpingil lasta metallist detaile välja lõigata. 

Projekti arendamine kestis üle aasta, kuna looja eesmärk oli ehitada valmis veepüss erakordse jõu ja laskekaugusega, et saada ka rekorditeraamatusse.

Tavalisest veepüssist kaugemale ja valusamalt

Videos esinenud relvalooja seadis sihiks ületada kõigi tavaliste veepüsside piirangud, mille laskekaugus ulatub tavaliselt umbes üheksa meetrini. Õhutakistus lihtsalt hajutab veejoa selle vahemaa peale laiali. Kui aga lendab kuulina tahke jäätükk, siis peaks olema võimalik palju kaugemale jõuda. 

Õhutakistuse kõrvaldamiseks töötas looja välja meetodi, kuidas külmutada vesi tahkeks kuuliks enne «tulistamist» (kuigi tulega pole sellel enam mingit pistmist).

Kuuli valamine püssi sees nõuab palju eritellimusel osi

Püssi sisemehhanism on keerukas, koosnedes spetsiaalselt disainitud komponentidest, sealhulgas ventiilidest, mis reguleerivad vee voolu, pumbast, mis liigutab vett süsteemis, ja jahutuselementidest, mis külmutavad. Nende viimastega tuleb ka arvestada, et jää paisub ja ei tohi relva sisemust lõhki lüüa.

Kogu protsess algab sellest, et pump juhib vee väikesesse kambrisse, kus termoelektrilised jahutuselemendid külmutavad laskemoona väikesteks piklikeks jääkuulideks.

Et vältida jää paisumist ja külmakambrisse kinni jäämist, lisas relvaehitaja süsteemi kaks väikest küttekeha, et jääkuuli ümber tekiks õhuke veekiht, mis lihtsustab selle väljumist, selgitati Concept Crafted Creationsi videos.

Vaata Toutube'is avaldatud videot relva ehitamisest ja katsetamisest siit:

Tagasi üles