Chang’e 8 missiooni eesmärk on maanduda Kuu lõunapooluse lähedal ja testida ressursikasutuse tehnoloogiaid, näiteks Kuu regoliidi kasutamist 3D-prinditud ehitusmaterjalide tootmiseks. Lisaks viiakse läbi ökosüsteemi eksperimente, et uurida võimalusi Maa-välise elukeskkonna loomiseks.
Täiustatud disainiga maandur
Chang’e 8 neljajalgses maanduris, mis tugineb varasemate Chang’e missioonide edukale disainile, on hulk teaduslikke seadmeid. Nende hulgas on kaamerad, teleskoobid ja seismomeeter. Lisaks on maanduril kraana, mis võimaldab paigutada instrumente ja väiksemaid kosmosesõidukeid Kuu pinnale.
Missioon võtab kaasa ka kuuerattalise kulguri, mis sarnaneb varasemates missioonides kasutatud Yutu kulguritega. See kulgur on varustatud panoraamkaamera, radari, infrapunaspektromeetri ning proovide analüüsimise ja säilitamise seadmetega.
Missioonil on oluline roll Hiina ja Venemaa juhtimisel rajatava rahvusvahelise Kuu uurimisjaama (International Lunar Research Station) ettevalmistamisel. Jaama ehitamine algab plaanide kohaselt 2030. aastatel.
Inimkesksete robotite suunas
Kuigi humanoidsete robotite kasutamise kohta kosmosemissioonides pole Hiina veel täpsemat teavet avaldanud, on riik keskendunud humanoidrobotite tööstuse kiirele arendamisele. Hiina valitsus plaanib toota humanoidroboteid massiliselt juba 2025. aastaks ja saada üleilmseks turuliidriks selles valdkonnas 2027. aastaks.
Selle aasta alguses käivitas Peking 1,4 miljardi dollari suuruse riikliku robootikafondi, millele järgnes Shanghais sarnase suurusega humanoidrobotite tööstusfond. President Xi Jinpingi tehnoloogiapoliitika keskendub innovatsioonile ja tootlikkuse tõstmisele uute tehnoloogiate abil.
Hiina juba panustab robotite laialdasse kasutamisse. Näiteks Hangzhou maratonil osalesid neljajalgsed robotid Go2 ja B2 ametlike julgustajate ja tempojälgijatena. Go2 mängis muusikat, jagas ohutusalaseid nõuandeid ning demonstreeris trikke, samal ajal kui B2 aitas jooksjatel hoida ühtlast tempot. Mõlemad robotid suudavad tuvastada meditsiinilisi hädaolukordi ja vajadusel kiiresti meditsiinivarustust transportida.
Lisaks on riiklik Beijing Humanoid Robot Innovation Center välja töötanud humanoidroboti Tiangong, mis on võimeline liikuma kiirusega kuni 6 km/h. Tiangong kasutab visuaalse tajumise ja 3D-sensoreid ning ülitäpset liikumissüsteemi, pakkudes lahendusi keerukatele liikumisprobleemidele. Keskus plaanib Tiangongi platvormina kasutada, et edasi arendada kehamehaanika ja tehisintellekti integreerimist.
Chang’e 8 missioon ja Hiina humanoidrobotite edusammud näitavad riigi tugevat pühendumist tehnoloogilisele innovatsioonile ja juhtpositsiooni saavutamisele Kuu-uuringutes ning robootikas.