Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

KAS OHTLIK MÄNG OpenAI loodud tehisaru viiakse tapjadroonidesse

Copy
Tehisaru silmad: kuulsa vestlusroboti ChatGPT teinud idufirma OpenAI tahab nüüd kunstmõistuse käsutusse anda militaardroonide tehnoloogia. Pilt droonist on illustreeriv.
Tehisaru silmad: kuulsa vestlusroboti ChatGPT teinud idufirma OpenAI tahab nüüd kunstmõistuse käsutusse anda militaardroonide tehnoloogia. Pilt droonist on illustreeriv. Foto: Bernd Thomas / Pixabay

Tehisintellekti firma OpenAI on sõlminud koostöölepingu kaitsetööstuse ettevõttega Anduril, mis on tuntud tapjadroonide tootjana. Partnerluse eesmärgiks on rakendada tehisintellekti droonide ja õhukaitsesüsteemide koostoime tõhustamiseks. Ent see samm tõstatab paljude jaoks küsimusi, kas OpenAI eemaldub oma algsest missioonist ja tehisintellekti rahumeelsetest rakendustest, keelates militaarkasutuse.

Anduril, mille asutajate hulka kuulub Oculus VR-i kaasasutaja Palmer Luckey, sai nime Aragorni mõõga järgi «Sõrmuste isanda» triloogias. OpenAI tegevjuht Sam Altman rõhutas temaga koostöö tähtsust demokraatlike väärtuste säilitamisel. Altmani sõnul on tehisaru rakendamine vajalik, et kaitsta sõjaväelasi ja kindlustada tavakodanike turvalisus, kirjutab Futurism vihjates sellele, et OpenAI on nüüd taganenud ühest oma algsest lubadusest mitte panna kunstmõistust tööle tapvates tehnoloogiates.

Altman lisas veel, et nende koostöö Anduriliga aitab tagada, et OpenAI tehnoloogia kaitseks USA sõjaväelasi ja aitaks riiklikul julgeolekul seda tehnoloogiat vastutustundlikult kasutada.

Tagasi üles