Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

FBI hoiatab: Hiina häkkerid tungisid USA sidevõrkudesse ja SMSid pole enam turvalised

Copy
Detsembris 32-aastaseks saanud SMS-tehnoloogia on tänapäeval juba nii ebaturvaliseks muutunud, et tähtsaid autentimisi ei maksaks sellega teha, hoiatavad ametiasutused. Häid pühi muidugi võib lühisõnumiga soovida endiselt.
Detsembris 32-aastaseks saanud SMS-tehnoloogia on tänapäeval juba nii ebaturvaliseks muutunud, et tähtsaid autentimisi ei maksaks sellega teha, hoiatavad ametiasutused. Häid pühi muidugi võib lühisõnumiga soovida endiselt. Foto: MARCUS BRANDT / DPA / SCANPIX

Hiljutine küberturvajuhtum, mida on kirjeldatud kui Ameerika Ühendriikide ajaloo üht suurimat häkkimist, on taas esile toonud SMS-i kui autentimismeetodi suured turvariskid. USA valitsus, sealhulgas Küberjulgeoleku ja Infrastruktuuri Turbe Agentuur (CISA), FBI ja teised ametiasutused soovitavad koguni turvalahendustes kasutada SMS-i asemel turvalisemaid mooduseid, näiteks krüpteeritud sõnumirakendusi ja spetsiaalseid autentimisvahendeid. Kuid kas see ohustab ka Eestit? RIA ja Elisa küberturvaeksperdid selgitavad.

Küberrünnak, millele viidatakse erinevates allikates koodnimega Salt Typhoon, on seotud Hiina valitsuse toetatud häkkeritega. See operatsioon võimaldas neil tungida USA telekommunikatsioonivõrkudesse nii sügavale, et nad pääsesid ligi kõnedele ja tekstisõnumitele. Veelgi enam, häkkerid ei ole siiani täielikult võrkudest eemaldatud.

Tagasi üles