Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Aina kasvav probleem – 3D-prinditud salarelvad

Copy
3D-prinditud plastrelvad on jälitamatud ja neid saab igaüks kodus valmistada, samal ajal kui taoline mänguasjana tunduv vahend on täiesti efektiivne tapariist. Pildil on 3D prinditud ja USAs paljudes osariikides legaalne seade Liberator Texase relvapoes. Lisaks on plastrelva eelis see, et metallidetektoriga turvaväravatest saab sellega läbi lipsata.
3D-prinditud plastrelvad on jälitamatud ja neid saab igaüks kodus valmistada, samal ajal kui taoline mänguasjana tunduv vahend on täiesti efektiivne tapariist. Pildil on 3D prinditud ja USAs paljudes osariikides legaalne seade Liberator Texase relvapoes. Lisaks on plastrelva eelis see, et metallidetektoriga turvaväravatest saab sellega läbi lipsata. Foto: Eric Gay / AP / Scabnpix

3D-prinditud relvade laiem levik kujutab endast ekspertide arvates aina suurenevat julgeolekuohtu, väidetavalt kasutati hiljuti USAs tervishoiukindlustuse ettevõtte tegevjuhi tapmiseks samuti just sellist tapariista.

Tervishoiukindlustuse firma UnitedHealthcare tegevjuhi Brian Thompsoni 4. detsembril toimunud tapmise uurimine näitas, et kahtlusalune Luigi Mangione kasutas väidetavalt 3D-prinditud relva.

Viimastel aastatel on mitmed suured kuriteod olnud seotud kodus või osaliselt ise valmistatud relvadega, mida sageli nimetatakse «kummitusrelvadeks», kuna neid on raske jälitada. Need tulirelvad võivad olla osaliselt või täielikult valmistatud metallist või plastist komponentidega, mis on toodetud tavalistel 3D-printeritel, kirjutab Põhja-Carolina ülikooli professor Nir Kshetri The Conversationis.

Tagasi üles