:format(webp)/nginx/o/2025/03/15/16715816t1h636d.jpg)
Hiina tehisaru DeepSeek on nüüdseks imbunud väga paljudesse Hiina toodetesse ja isegi riiklikesse teenustesse. Mõned ametnikud on aga hoiatanud liigse AI-sõltuvuse eest. Pekingi vaatenurgast on siiski tehisintellekti areng praegu kriitiline riigi majanduskasvu mootor ja eeliseks maailma tehnoloogiakonkurentsis.
DeepSeeki turuletoomisest on suur hulk Hiina ettevõtteid alates autotööstusest kuni kodumasinate tootjateni hakanud kärmelt lisama kodumaist tehisintellekti DeepSeek oma toodetesse ja teenustesse.Samal ajal keelavad mitmed riigid Hiina päritolu kunstmõistuse kasutamist, kuna see võib olla ebaturvaline.
Nii näiteks on Austraalia valitsus turvariskidele viidates blokeerinud juurdepääsu DeepSeekile kõigis valitsuse seadmetes, Itaalia andmekaitseamet andis DeepSeekile korralduse piirata Itaalia kasutajate andmete töötlemist seoses murega nende andmetöötlustavade pärast, Lõuna-Korea kaubandus-, tööstus- ja energeetikaministeerium keelas DeepSeeki ajutiselt valitsuse seadmetes ning Taiwan piiras samuti valitsusasutustel DeepSeeki kasutamise.